پارک ملی آتشفشانی هاوایی با نمایی تازه بازگشایی شد

به گزارش وبلاگ عصر نو، پس از ماه ها انتظار، بلاخره پارک ملی آتشفشانی هاوایی در تاریخ 22 سپتامبر، درب های خود را دوباره به روی عموم مردم باز کرد؛ ولی این پارک، پارک سابق نیست!

پارک ملی آتشفشانی هاوایی با نمایی تازه بازگشایی شد

هرچند مسیرهای مجذوب کننده و المان های بصری بیشتری به پارک ملی آتشفشانی هاوایی افزوده شده است، ولی نسخه نو پارک یکی از مهمترین ویژگی های خود را که از بارزترین دلایل معروفیت آن محسوب می شد، از دست داده است؛ لاواها!

برای آن دسته از مخاطبینی که تعطیلی این پارک را به یاد ندارند باید خاطرنشان کنیم که پارک ملی آتشفشانی هاوایی در روز آدینه یازدهم ماه مه گذشته به علت فوران های آتشفشانی و فعالیت های لرزه ای که همزمان با نشست کیلائو (Kilauea) رخ داد تعطیل شد. این بلای طبیعی باعث شد تا دریاچه ای از گدازه ها از دهانه هالمائومائو (Halemaumau) خارج شده و در کف پارک به جریان بیفتد.

اکنون پس از راه اندازی دوباره پارک، در وبسایت آن به صراحت اعلام شده است که امکان مشاهده هیچ گدازه آتشفشانی یا مواد مذابی در پارک وجود ندارد. بنا بر گفته های کارکنان پارک، در طول سال های فعالیت پارک ملی آتشفشانی هاوایی، این نخستین بار است که در پارک هیچ مواد مذابی برای نمایش به بازدیدکنندگان وجود ندارد. با این وجود مسئولین پارک سعی نموده اند که با رونمایی از چندین مسیر محبوب و مکان های مجذوب کننده نو، توجه بازدیدکنندگان را روی مجذوب کنندهیت های پارک معطوف نگاه دارند.

از آنجایی که روز 22 سپتامبر به عنوان روز ملی بزرگ داشت زمین مشخص شده است، ورود بازدیدکنندگان به پارک در این روز رایگان بود. به هر روی، به آن دسته از افرادی که علاقه و فرصت بازدید از این پارک را دارند، پیشنهاد می کنیم که برنامه های خود را برای ورود به پارک در اول وقت برنامه ریزی کنند. پارک معمولا ساعت 10 صبح شروع به کار می نماید و آماده استقبال از بازدیدکنندگان است. شنیده ها حاکی از آن است که ظرفیت پارکینگ موجود در حاشیه قله پارک پس از تغییرات به حدود یک سوم کاهش پیدا نموده است. بر همین اساس نسبت به گذشته می توان ترافیک سنگین تری در اطراف پارک، به ویژه در نخستین روزهای شروع فعالیت آن انتظار داشت. به علاوه همانند گذشته از بازدیدکنندگان خواسته می گردد تا حداقل دو بطری آب آشامیدنی با خود به همراه داشته باشند؛ چراکه همچنان آب های موجود در پارک ناسالم بوده و برای آشامیدن مناسب نیستند.

منبع: همگردی

به "پارک ملی آتشفشانی هاوایی با نمایی تازه بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک ملی آتشفشانی هاوایی با نمایی تازه بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید