عطایی: نباید خودمان را گول بزنیم که در بین 4 تیم برتر دنیا هستیم

به گزارش وبلاگ عصر نو، سرمربی تیم ملی والیبال گفت: والیبال ایران در زمره 10 کشور برتر دنیا است، اما نباید خودمان را گول بزنیم که در بین چهار تیم برتر دنیا قرار داریم، این موضوع به عنوان آرمان و هدف مدنظر فدراسیون است، اما دستیابی به آن راحت نیست.

عطایی: نباید خودمان را گول بزنیم که در بین 4 تیم برتر دنیا هستیم

به گزارش وبلاگ عصر نو و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال امروز (دوشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی و با موضوع آنالیز عملکرد تیم های ملی ایران در مسابقات امسال و برنامه ریزی برای رویدادهای مهم سال آینده برگزار گردید.

میلاد تقوی دبیر کل فدراسیون، ناصر میرفخرایی، سعید درخشنده، منوچهر پورحسن، حسینعلی مهرانپور، بهروز عطایی، مصطفی کارخانه، محمد وکیلی، علی پورعروجی، و امیر طلوع کیان حاضران در این نشست بودند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی در این نشست گزارش کاملی از تیم های شرکت کننده در رقابت های قهرمانی مردان آسیا در ژاپن و قهرمانی جوانان دنیا در دو کشور ایتالیا و بلغارستان ارائه کرد.

بهروز عطایی گفت: به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال از انتقاداتی که به خودم گفته گردد، استقبال می کنم و خیلی چیزها را از پیشکسوتان و کارشناسان یاد خواهم گرفت.

سرمربی تیم ملی والیبال ادامه داد: واقعیت ماجرا این است که ما کشوری نتیجه گرا در رده های سنی پایه هستیم، در صورتی که باید پشتوانه ساز باشیم. قهرمانی در هر رده سنی اصلا مهم نیست، بلکه استفاده از این بازیکنان در تیم ملی بزرگسالان اهمیت دارد که بازیکنان زیادی تا کنون در این چرخه حضور داشتند. بنابر این باید چرخه بازیکن سازی برای تیم ملی، اولویت فدراسیون در تیم های پایه باشد.

وی توضیح داد: به نظر من در فراوری بازیکن با کیفیت، برای تیم ملی بزرگسالان عملکرد خوبی داشتیم که قرار گرفتن چند بازیکن ایران در لیست بهترین مسابقات قهرمانی آسیا برای بازیکنان جوانی که در سال های اخیر بازیکن تیم ملی جوانان و نوجوانان ایران بوده اند، گواه محکمی بر این ادعاست. در سال های اخیر بازیکنان بسیار خوبی در تیم های نوجوانان و جوانان برای حضور در تیم ملی پرورش یافتند و من معتقدم که در هیچ پستی نگرانی نبود بازیکن با کیفیت و شایسته نداریم.

عطایی گفت: در حوزه کاری من، اولویت سال 1400 والیبال، حضور شایسته در قهرمانی مردان آسیا بود که با قهرمانی ایران به سرانجام رسید. والیبال ایران در زمره 10 کشور برتر دنیا است، اما نباید خودمان را گول بزنیم که در بین چهار تیم برتر دنیا قرار داریم، این موضوع به عنوان آرمان و هدف مدنظر فدراسیون است، اما دستیابی به آن راحت نیست. کمیته فنی می تواند جهت دستیابی به این اهداف را معین کند، اما نباید از کوشش دیگر کشورها در این زمینه غافل شویم.

مصطفی کارخانه، سرپرست تیم ملی والیبال نیز در این نشست گفت: باید از گذشته درس بگیریم و حال را خوب کنیم تا آینده را بسازیم. شاید نتیجه در تبم جوانان خوب نبوده اما سرمربی تیم، همان فردی بوده که در تیم ملی بزرگسالان، یک هفته قبل ،قهرمان آسیا شده بود. آنهم تیمی که در لیگ ملت ها و المپیک عملکرد خوبی نداشت اما در قهرمانی آسیا درخشید.

سرپرست تیم ملی ادامه داد: تیم جوانان وقتی دو شکست سه بر دو تجربه کرد، بازیکنان می دانستند که دیگر راهی به هشت تیم برتر ندارند، اما کادر فنی این تیم را به خوبی جمع کرد و هفت برد متوالی به دست آورد. که این موضوع تحسین بر انگیز بود. بخشی از ناکامی جوانان در ایتالیا واقعا بدشانسی بود.

کارخانه گفت: انتخاب الکنو بر اساس تصمیمات کمیته فنی فدراسیون والیبال بود، اما این سرمربی در حد انتظارات ظاهر نشد، البته من درباره نوع کوچینگ این سرمربی به عنوان یک کارشناس، صحبت دارم، اما یادمان نرود که انتخاب او بر اساس نتایج مطرح شده در نشست کمیته فنی بود. یکی از تجربه های مهم این دوره زمانی این است که در آینده کادر فنی مشترک برای دو تیم انتخاب نگردد.

سرمزبی پیشین تیم ملی توضیح داد: رویدادهای مهمی پیش رو داریم و باید با برنامه ریزی درست برای موفقیت در این میادین پیش برویم. یکی از کارها برای پیشرفت والیبال ایران توجه ویژه به لیگ برتر است که بازیکنان بسیار شاخصی را به تیم ملی معرفی نموده است. یادمان نرود که بازیکنان شاخصی همانند صابر کاظمی از دل لیگ بیرون می آیند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عطایی: نباید خودمان را گول بزنیم که در بین 4 تیم برتر دنیا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطایی: نباید خودمان را گول بزنیم که در بین 4 تیم برتر دنیا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید