عضو هیات رئیسه مجلس: برخی بانک ها هر روز شیره جان مردم را می مکند

به گزارش وبلاگ عصر نو، علیرضا سلیمی گفت: مردم دائما بدهکار بانک ها هستند و بخش تولیدی کشور باید شبانه روز برای پرداخت بدهی های خود به بانک ها تلاش کند.

عضو هیات رئیسه مجلس: برخی بانک ها هر روز شیره جان مردم را می مکند

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به ضرورت و اهمیت طرح بانکداری جمهوری اسلامی و دلایل درخواست برخی از افراد به توقف این طرح، گفت: متاسفانه باید پذیرفت سیستم بانکی ایران به شدت بیمار است و تجربه بیانگر این است بانک ها به جای انجام وظایف اصلی خود به سمت بنگاه داری رفته است، ضمن آنکه برخی از آن ها باوجود حمایت های بسیار، زیان ده هستند، این در حالی است که امتیازات فوق العاده ای به بانک ها در ایران داده می شود اما علیرغم تمام این موارد بانک ها به ام المسائل تبدیل شده و سرنخ بسیاری از مسائل در بخش های دیگر اقتصادی همچون مسکن، سکه و... به بانک ها منتهی می شود.

کننده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تمامی کارشناسان حوزه بانکداری بر اشکالات فراوان قانون فعلی اذعان دارند بنابراین اصلاح آن ضروری بود، اضافه کرد: با این وجود عده ای چندین دوره است که با هیاهو مانع از اصلاح طرح فوق در مجلس می شوند، هرچند مدعی بلااشکال بودن این طرح نیستیم بلکه آقایان باید اصل اصلاح را بپذیرند و در ادامه پیشنهادات اصلاحی خود را ارائه دهند.

وی گفت:ممکن است طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایراداتی داشته باشد اما باید وارد بحث شد و این اشکالات را رفع کرد نه آنکه اجازه طرح شدن آن را نداد و مسکوت ماندن را ترجیح داد.

سلیمی پیشنهاد داد: بهتر است روسای سابق بانک مرکزی مخالف این طرح جلسات تخصصی با کمیسیون تخصصی مجلس و کارشناسان مرکز پژوهش ها برگزار کرده نه آنکه در جهت توقف طرح تلاش کنند.

این کننده مجلس شرح داد:برخی بانک ها هر روز شیره جان مردم را می مکند و مردم دائما بدهکار آن ها هستند و بخش تولیدی کشور باید شبانه روز برای پرداخت بدهی های خود با بانک ها تلاش کنند.

عضو کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح بانکداری جمهوری اسلامی طرحی علمی است و نمی توان با هیاهو و بلوا جلوی کاری علمی را گرفت، گفت: هرچند هر کار علمی ایراداتی دارد که با تعامل و هم فکری حل خواهد شد، لذا بهتر است به جای هیاهو راهکار اصلاح بانکداری در سطح کشور را ارائه دهند.

وبلاگ عصر نو سیاسی مجلس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عضو هیات رئیسه مجلس: برخی بانک ها هر روز شیره جان مردم را می مکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو هیات رئیسه مجلس: برخی بانک ها هر روز شیره جان مردم را می مکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید