تغییرات یارانه ای مقدمه اصلاح اقتصاد ایران است

به گزارش وبلاگ عصر نو، احسان خاندوزی در نشست شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین خواسته های بخش خصوصی در سال های گذشته همواره اصلاح برخی سیاست ها و از بین بردن اخلال ها و انحراف های قیمتی بوده است و ارز ترجیحی نیز یکی از این موضوعات است.

تغییرات یارانه ای مقدمه اصلاح اقتصاد ایران است

به گفته وی، آنچه که در رابطه با حذف ارز ترجیحی اتفاق افتاده، مقدمه اصلاح اقتصادی کشور است و پس از ارزیابی تغییرات، در ماه های آینده نسبت به دیگر موضوعات نیز برنامه ریزی های لازم انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد با بیان این که ارز ترجیحی نان و دارو حذف نشده است، گفت: آنچه که اتفاق افتاده، بخشی از خواسته دولت، مجلس و بخش خصوصی است. قطعا چنین طرح هایی بدون نقص نخواهد بود اما تلاش می شود که با ترمیم سیاست ها از جهت اصلی خارج نشویم.

خاندوزی ادامه داد: اگر اصلاح سیاست های یارانه ای کشور به اهداف خود نرسد، قطعا برای برداشتن گام های بعدی با مشکل روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به سال هایی که اقتصاد ایران تورم بالا را تجربه کرده، بیان نمود: بخش مهمی از طرح های اصلاحی دولت باید با حمایت اقشار مختلف و فعالان بخش خصوصی اجرایی شود. از این رو جلسات شورای گفت وگو اهمیت زیادی خواهد داشت.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: یک لایحه دو فوریتی در هیات دولت به تصویب رسید که ارز مبنای حقوق گمرکی را که برای ماشین آلات و مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرد، همان باشد که برای کالاهای اساسی استفاده می شود؛ که امیدواریم با همکاری مجلس امکان اجرای آن به زودی فراهم شود.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "تغییرات یارانه ای مقدمه اصلاح اقتصاد ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات یارانه ای مقدمه اصلاح اقتصاد ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید