ظریف بر شناسایی عاملان تعرض به کنسولگری ایران در کربلا تاکید نمود

به گزارش وبلاگ عصر نو، تهران (پانا)- وزیر امور خارجه با اشاره به تعرض افرادی به کنسولگری ایران در کربلا بر شناسایی عاملان این گونه تحرکات غیرقانونی تاکید و ابراز امیدواری کرد که با جدیت دولت عراق و نیروهای حفظ امنیت در این کشور این گونه حوادث تکرار نشود.

ظریف بر شناسایی عاملان تعرض به کنسولگری ایران در کربلا تاکید نمود

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در پی تعرض افرادی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با همتای عراقی خود مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این گونه اقدامات مغایر با قوانین و رویه های دیپلماتیک و نقض مفاد کنوانسیون 1963 وین را به اطلاع طرف عراقی رساند.

محمد جواد ظریف با یادآوری مسئولیت دولت عراق در مورد تضمین امنیت اماکن دیپلماتیک در این کشور، ضمن درخواست پیگیری مجدانه دولت عراق در مورد شناسایی عاملان این گونه تحرکات غیرقانونی، ابراز امیدواری کرد که با جدیت دولت عراق و نیروهای حفظ امنیت در این کشور اینگونه حوادث تکرار نشود.

فواد حسین وزیر خارجه عراق نیز در این گفت وگو ضمن ابراز تاسف از وقوع چنین اقدامات خشونت باری بر تعهد دولت عراق بر تامین امنیت دیپلمات ها و اماکن دیپلماتیک در عراق تاکید نمود و گفت دستور تشدید ترتیبات حفاظتی را داده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ظریف بر شناسایی عاملان تعرض به کنسولگری ایران در کربلا تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف بر شناسایی عاملان تعرض به کنسولگری ایران در کربلا تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید