شهرداری ها با مشخص مکان های مناسب، مسأله معتادان متجاهر را مدیریت کنند

به گزارش وبلاگ عصر نو، تهران (پانا) - وزیر کشور گفت یکی از مهمترین وجوه آسیب های اجتماعی مساله معتادان متجاهر است که در این خصوص ضرروت دارد شهرداری ها با تعیین مکان های مناسب، این چالش را در سطح عمومی شهرها مدیریت کنند.

شهرداری ها با مشخص مکان های مناسب، مسأله معتادان متجاهر را مدیریت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست با شهرداران کلانشهرهای کشور با اشاره به اینکه مسئولیت شهرداری ها با توجه به ارتباطات و تعامل نزدیک با شهروندان بسیار مهم و اساسی است، گفت: رضایتمندی مردم از عملکرد و اقدامات شهرداری ها نقطه کلیدی است و باید سطح خدمات رسانی شهرداری به مردم عزیز ایران بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وزیر کشور به ضرورت حضور فعالانه تر شهرداران کلانشهرها در موضوعات مختلف اقتصادی، اجتماعی اشاره کرد و اضافه نمود: شهرداران می توانند در حوزه تنظیم بازار با نظارت دقیق تر بر میادین میوه و تره بار نقش آفرینی مثمرثمر داشته باشند.

وی شرح داد: یکی از چالش ها در میادین میوه و تره بار اخلال در فرآیند تولید به مصرف با توجه به حضور دلالان است که باید در این حوزه شهرداری ها با ورود به موقع امکان فعالیت دلالان را در این بخش از بازار ندهند.

موضوع آسیب های اجتماعی از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در نشست با شهرداران کلانشهرهای کشور بود و در این خصوص مطرح کرد: شهرداری ها به عنوان دستگاه خدمات رسان می توانند نقشی محوری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.

وی همچنین گفت: یکی از مهمترین وجوه آسیب های اجتماعی مساله معتادان متجاهر است که در این خصوص ضرروت دارد شهرداری ها با تعیین مکان های مناسب، این چالش را در سطح عمومی شهرها مدیریت کنند.

وزیر کشور در ادامه به موضوع توسعه حمل و نقل عمومی کلانشهرهای کشور اشاره کرد و اضافه نمود: توسعه حمل و نقل عمومی مهمترین عامل در کاهش آلودگی شهرهای کشور است و برای همین باید توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی کشور با سرعت ادامه یابد.

وحیدی با تاکید بر اینکه شهرداری ها به عنوان نهادی عمومی و خدمات رسان باید به دور از هر گونه فساد و رانت باشند؛ گفت: این مهم در گرو اجرای درست برنامه های خدمات شهری و جلب رضایتمندی عمومی است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شهرداری ها با مشخص مکان های مناسب، مسأله معتادان متجاهر را مدیریت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری ها با مشخص مکان های مناسب، مسأله معتادان متجاهر را مدیریت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید