ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک

به گزارش وبلاگ عصر نو به نقل از رویترز، ارزش سهام شرکت تسلا دیروز عصر تا دو درصد کاهش یافت و به 1013.39 دلار به ازای هر سهم رسید. این امر موجب کاهش 207 میلیارد دلاری ارزش کلی تسلا در بازار سرمایه در هفته گذشته شده است.

ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک

با این کاهش ارزش کل شرکت تسلا به زیر یک تریلیون دلار رسید. ماه گذشته تسلا توانسته بود رکورد مذکور را برای اولین بار کسب کند. با این حال تسلا در زمینه ارزش کلی در بازار سرمایه آمریکا هنوز در رتبه اول شرکت های خودروسازی بوده و ریویان، جنرال موتورز، فورد و لوسید در رتبه های بعدی قرار دارند.

ناظران بازار می گویند یکی دیگر از علل کاهش ارزش سهام تسلا درگیری لفظی ایلان ماسک با برنی سندرز در روزهای اخیر است. سندرز سناتور چپ گرای آمریکایی خواهان دریافت مالیات عادلانه از ثروتمندان شده و ایلان ماسک با تمسخر این سناتور 80 ساله، او را به دلیل کهولت سن دست انداخته بود.

آنالیز های مؤسسه کالکین نشان می دهد تمسخر یک سیاستمدار ارشد و فروش مداوم سهام تسلا به وسیله ایلان ماسک از ارزش سهام مذکور در روزهای آینده باز هم خواهد کاست. نکته جالب اینکه حتی در صورت فروش ده درصد از سهام ایلان ماسک در تسلا باز هم وی باید در انتظار دریافت صورت حساب مالیاتی 15 میلیارد دلاری باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید