دویدن قبل از صبحانه بهتر است یا بعد از صبحانه؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، باشگاه خبرنگاران/ یکی از سوالاتی که همواره برای ما پیش می آید این است که آیا ورزش صبحگاهی بهتر است قبل خوردن صبحانه انجام گردد یا بعد آن.

دویدن قبل از صبحانه بهتر است یا بعد از صبحانه؟

آغاز یک روز با ورزش و فعالیت جسمانی باعث می گردد که روزتان را پرانرژی بگذرانید همین طور تحقیقات نشان می دهد که ورزش صبحگاهی باعث بهبود در فرایند خواب شده و به کاهش وزن یاری می نماید.

با رشد روز افزون تکنولوژی، کم شدن فعالیت های جسمانی و مصرف غذا های پر کالری و چرب، اهمیت ورزش و فعالیت فیزیکی در برنامه زندگی برای حفظ سلامتی و طول عمر بسیار مورد توجه قرار می گیرد؛ بسیاری از افراد در خصوص غذا خوردن یا نخوردن قبل از ورزش مردد هستند.

ورزش صبحگاهی

در مطالعه ای شامل 10 مرد دارای اضافه وزن همگی به مدت 60 دقیقه با شکم خالی و ناشتا پیاده روی کردند؛ در زمانی دیگر همین مردان 2 ساعت بعد از خوردن یک صبحانه پرکالری و حاوی کربوهیدرات بالا پیاده روی کردند؛ نمونه خون این افراد و بافت چربی قبل از پیاده روی و یک ساعت بعد از پیاده روی جمع آوری شد.

محققان بعد از آزمایش تفاوت های زیادی در نمونه بافت چربی به دست آوردند و از هر دو آزمایش استفاده کردند؛ در نهایت محققان متوجه شدند ناشتا بودن قبل از ورزش گزینه بهتری است.

دیلان تامپسون، سرپرست تیم تحقیق، درباره این موضوع می گوید: بعد از غذا خوردن، بافت چربی درگیر واکنش به وعده غذایی است و ورزش در این زمان موجب تغییرات سودمند مشابه در بافت چربی نخواهد شد.

به گفته او به همین دلیل ورزش در حالت ناشتا موجب تغییرات بهتری در بافت چربی می گردد و این شرایط در بلندمدت برای سلامت مفید است.

منبع: همگردی

به "دویدن قبل از صبحانه بهتر است یا بعد از صبحانه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دویدن قبل از صبحانه بهتر است یا بعد از صبحانه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید