خطر فقر در کمین 13 میلیون انگلیسی

به گزارش وبلاگ عصر نو، برآورد ها نشان می دهد با تشدید بحران انرژی در انگلیس 13 میلیون نفر در خطر فقر قرار دارند.

خطر فقر در کمین 13 میلیون انگلیسی

کارشناسان و مقامات دولتی انگلیس هشدار می دهند اگر بحران انرژی با افزایش قیمت حامل های انرژی در ماه های آینده ادامه یابد، 13 میلیون انگلیسی به دامان فقر سقوط خواهند کرد.

سازمان سیتیزن ادوایس (Citizens Advice) که یک سازمان مستقل در زمینه انتشار آمار در انگلیس است در گزارش خود تصریح نموده است: با ادامه وضع جاری، از هر چهار انگلیسی، یک نفر قادر نخواهد بود قبوض خانه اش را پرداخت کند.

در این گزارش تاکید شده است: انگلیسی ها با کابوسی زنده مواجهند آنهم در حالی که تورم برای نخستین بار در چهل سال اخیر به بیش از 10 درصد رسیده است. در چنین وضعی، میلیون ها انگلیسی به دلیل افزایش ارقام قبوض و هزینه های خود به سمت فقر راهنمایی می شوند.

این گزارش نشان می دهد 25 درصد انگلیسی ها قادر به پرداخت قبض برق و گاز خود نخواهند بود. این در حالی است که قرار است در ماه اکتبر قیمت حامل های انرژی در انگلیس افزایش یابد و هشدار ها نیز ناظر بر همین مسئله است که در صورت اعمال این افزایش، باید منتظر افزایش 13 میلیونی شمار فقرای انگلیس بود. ارزیابی ها نشان می دهد با این افزایش قیمت ها، قبوض مصرف کنندگان انگلیسی در هر سال به سه هزار و 600 پوند خواهد رسید.

وبلاگ عصر نو بین الملل اروپا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خطر فقر در کمین 13 میلیون انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر فقر در کمین 13 میلیون انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید