اثری تازه از احمدرضا احمدی برای بچه ها منتشر شد

به گزارش وبلاگ عصر نو ، پسرک، خواب، بیداری عنوان کتاب تازه جاپی از نشر پرنده آبی است. این اثر داستانی تخیلی و فانتزی را احمدرضا احمدی برای گروه سنی الف و ب نوشته است و انتشارات پرنده آبی (واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی) آن را چاپ کرده است.

اثری تازه از احمدرضا احمدی برای بچه ها منتشر شد

احمدرضا احمدی از پُرکارترین شاعران معاصر است که با ادبیات فارسی کهن و نو آشنایی عمیق دارد و در سال های گذشته دفاتر شعر بسیاری از او به چاپ رسیده است. مخاطبان احمدرضا احمدی او را بیشتر با آثارش برای بزرگسالان می شناسند، اما باید توجه داشت که وی آثار داستانی و شعری در ادبیات کودک و نوجوان در زمینه داستان نیز دارد. مثلاً از دیگر آثار احمدرضا احمدی که پیشتر برای بچه ها نوشته شده است و در انتشارات علمی و فرهنگی (پرنده آبی) به چاپ رسیده، می توان به تکه ابر، شاخه نرگس، حوض کوچک، قایق کوچک، کبوتر و ساعت در سال های دورتر اشاره کرد. گفتنی است که احمدی در همکاری دیگری با پرندۀ آبی در سال 1400، همزمان کتاب شاعر و گل ها را نیز برای بچه ها منتشر کرده است.

آثار احمدرضا احمدی در حوزه بچه ها مخاطبان خاص خود را دارد. در این دست آثار وجه انتزاعی و شعرگونگی ویژگی و درون مایۀ اصلی به شمار می رود. در پسرک، خواب، بیداری نیز در دنباله این ویژگی مشترک آثار، رؤیاهای بچه ها به تصویر کشیده می شود و اینکه آنان چگونه آرزوی تحقق بخشیدن به این آرزوها را دارند؛ آرزوهایی مثل داشتن دوچرخه، برف بازی، بارگشتن پدر از سفر یا چیزهایی شبیه به این که می تواند رؤیاهای هر بچه ای باشد.

در بخشی از پسرک، خواب، بیداری می خوانیم:

مادر پسرک می گوید، پسرم هرچه را شب در خواب می بیند، همان اتفاق روز بعد در واقعیت رخ می دهد. پسرک همیشه آرزو داشت یک دوچرخه داشته باشد. شب خوابش را دید. صبح که از خواب بیدار شد دید که یک دوچرخه پشت در اتاق اوست.

پرنده آبی چاپ نخست پسرک، خواب، بیداری را با قطع رحلی و قیمت 60 هزارتومان، در 32 صفحه و شمارگان 1000 نسخه به چاپ رسانده است. در اثر تازه احمدرضا احمدی برای بچه ها، نوشین خائفی اشکذری تصویرسازی کتاب را بر عهده داشته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اثری تازه از احمدرضا احمدی برای بچه ها منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثری تازه از احمدرضا احمدی برای بچه ها منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید