40 درصد تخم چشم زده ماهی با راه اندازی مجدد شرکت قزل دانش نهاوند تامین می شود

به گزارش وبلاگ عصر نو، تهران (پانا) - سرپرست شیلات کشور با اشاره به اینکه بخش مورد نیاز کشور در زمینه تامین بچه ماهی و تخم چشم زده از خارج وارد می شد گفت با راه اندازی مجدد شرکت قزل دانش 40 درصد نیاز کشور در این زمینه تامین می شود.

40 درصد تخم چشم زده ماهی با راه اندازی مجدد شرکت قزل دانش نهاوند تامین می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان همدان سید حسین حسینی در بازدید از شرکت قزل دانش نهاوند گفت: اقتدار هر کشوری وابسته به 2 مساله مهم آب و غذا است که باید برای آن برنامه ریزی شود.

وی گفت: در سال یک میلیون و 267 هزار تن گوشت سفید ماهی تولید می شود که از این میزان 750 هزار تن به صورت صید و مابقی ماهی پرورشی است.

مدیرعامل شرکت قزل دانش نهاوند نیز در این بازدید گفت: این شرکت در دهه 70 به صورت تولید و بعد تکثیر به صورت سنتی با بهره گیری از آب فراوان شروع بکار کرد و جزو مزارع تکثیر و پرورش ماهی در آب های غیر ساحلی است.

علی صفا زمانیان افزود: متاسفانه با آلودگی که در سال 93 در سایت صورت گرفت تا به امروز تعطیل شده است که راه اندازی مجدد آن نیاز به تسهیلات در گردش دارد تا نیاز کشور برای تامین بچه ماهی و تخم چشم زده تامین شود.

سید حسین حسینی سرپرست سازمان شیلات کشور در سفر یک روزه از شرکت های قزل دانش و کارخانه بسته بندی ماهی شهرستان نهاوند و مزرعه پرورش کروکودیل در شهرستان ملایر بازدید و همچنین با استاندار همدان دیدار و گفت وگو کرد.

در این سفر سرپرست شیلات کشور ضمن در جریان قرار گرفتن شرایط شیلات استان راه کارهایی جهت پیشرفت هرچه بهتر برنامه های شیلات استان ارائه داد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "40 درصد تخم چشم زده ماهی با راه اندازی مجدد شرکت قزل دانش نهاوند تامین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد تخم چشم زده ماهی با راه اندازی مجدد شرکت قزل دانش نهاوند تامین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید