توسعه مناسبات بین موزه های تهران و باکو

به گزارش وبلاگ عصر نو، رایزن فرهنگی ایران در ملاقات با رییس موزه تاریخ جمهوری آذربایجان، بر توسعه و توسعه مناسبات بین موزه های دو کشور تأکید کردند.

توسعه مناسبات بین موزه های تهران و باکو

سید ابراهیم ابراهیمی نائید، با حضور در محل موزه تاریخ جمهوری آذربایجان با نائله ولی خانلی نماینده مجلس و رییس موزه تاریخ جمهوری آذربایجان، ملاقات و گفت و گو کرد.

در این ملاقات خانم نائله ولی خانلی گزارشی از شرایط و جایگاه موزه تاریخ جمهوری آذربایجان ارایه داد و برای توسعه و توسعه مناسبات بین این موزه و موزه های کشورمان ابراز علاقه مندی کرد و خواهان مبادله هیأت های کارشناسی و برگزاری سمینارهای تخصصی در این رابطه بین آذربایجان و ایران شد.

در ادامه رایزن فرهنگی ایران در آذربایجان نیز به نقش و جایگاه ارزشمند موزه در حفظ میراث فرهنگی پرداخت و وجود اشتراکات فرهنگی و تاریخی موجود را فرصتی برای بسط و توسعه بین موزه های دو کشور دانست.

سید ابراهیم ابراهیمی نائید، بعلاوه با اشاره به سفر اخیر الهام علی اف، رییس جمهور آذربایجان به تهران، مناسبات موجود و روابط حسنه بین دو ملت و دولت را از نشانه های پیوستگی فرهنگی و تاریخی بین دو کشور اظهار داشت.

وی بعلاوه با اشاره به فعالیت موزه های تبریز و اردبیل و سایر موزه های بزگ در کشورمان، آمادگی خود را برای ایجاد برقراری ارتباط بین متخصصان موزه دو کشور برای همکاری در همه حوزه های تکنیکی و علمی و تبادل اطلاعات و تجارب اظهار داشت.

به گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این ملاقات با استقبال رییس موزه تاریخ جمهوری آذربایجان از پیشنهاد رایزن فرهنگی ایران و ابراز علاقمندی مجدد وی برای همکاری های بیشتر و تبادل کارشناسان و هیأتهای علمی بین دو کشور، انتها یافت.

منبع:ایرنا

منبع: کجارو

به "توسعه مناسبات بین موزه های تهران و باکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه مناسبات بین موزه های تهران و باکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید