پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 14 مهرماه 1401

به گزارش وبلاگ عصر نو، آسمان تهران امروز آفتابی پیش بینی شده است و دما در طول شب از نوزده درجه به مرور و در طول روز به سی و سه درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 14 مهرماه 1401

به گزارش وبلاگ عصر نو؛ بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی برای شرایط جوی استان تهران تا چهار روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد نسبتا شدید و باتوجه به پایداری جوی تا خاتمه هفته جاری، در منطقه ها پرتردد شهری در بعضی ساعات غبار محلی همراه با کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

در ارتفاعات برای روز های پنج شنبه و آدینه (14 و 15 مهرماه) افزایش ابر و در نیمه جنوبی و غرب استان در روز های چهارشنبه و پنج شنبه (13 و 14 مهرماه) گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش موقت گردوخاک در منطقه ها مستعد مورد انتظار است.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 32 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (14 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (15 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (18 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 17 درجه و با حداکثر دمای 28 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط آلودگی هوای تهران؛ تداوم کیفیت هوای مطلوب

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 78 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 89 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

غلظت آلاینده ها از ساعت 22 روز سه شنبه (12 مهرماه) تا ساعت 3 بامداد امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، اما دوباره از ساعت 4 با رسیدن به عدد 97 به شرایط مطلوب رسید که این شرایط تا به امروز ادامه داشته است.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور برای چند روز آینده

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نفوذ سامانه بارشی و هوای سرد به کشورو احتمال وقوع سیلاب ناگهانی و آب گرفتگی معابر توصیه های مهمی را برای کشاورزان ارائه کرد.

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از بعدازظهر پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر ابرناکی، بارش باران و وزش باد در شرق اردبیل، گیلان و غرب مازندران شروع می گردد.

روز آدینه علاوه بر این منطقه ها در شمال آذربایجان شرقی، گلستان و ارتفاعات البرز بارش روی می دهد و وزش باد و کاهش دما در نوار شمالی کشور به ویژه برای سواحل دریای خزر پیش بینی شده است.

اوایل صبح شنبه آینده گستره بارش در سواحل شمالی است و به تدریج با کاهش بارش در سواحل دریای خزر، در شمال آذربایجان غربی بارش پراکنده روی می دهد. یکشنبه آینده با گذر موج تراز میانی از شمال غرب کشور در بعضی منطقه ها آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

روز شنبه با وزش باد شمالی همراه با کاهش نسبی دما در نوار شرقی کشور و منطقه های از شرق و مرکز کشور پیش بینی می گردد که در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 14 مهرماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 14 مهرماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید