ماجرای عجیب گوشی همراهی که سر از شکم زندانی درآورد

به گزارش وبلاگ عصر نو، تهران (پانا) - پزشکان گوشی نوکیا 3310 را از بدن زندانی ای با موفقیت خارج کردند که آن را به مدت چهار روز در شکمش نگه داشته بود.

ماجرای عجیب گوشی همراهی که سر از شکم زندانی درآورد

به گزارش زومیت، نوکیا 3310 را به یاد می آورید؟ این گوشی یکی از تلفن های همراه سرسخت تاریخ شناخته می گردد و بدنه قدرتمندش باعث شده است خراب کردن آن تقریبا غیرممکن باشد. اکنون که دو دهه از فراوری مدل مذکور می گذرد، این دستگاه هنوز استفاده می گردد و به تازگی، یکی از آن ها پیروز شده است تیتر اول روزنامه ها را از آنِ خود کند.

زندانی 33 ساله ای از کوزوو چند روز از درد شکم شکایت می کرد تا اینکه هفته گذشته به مرکز بالینی دانشگاهی در مرکز پریستینا منتقل شده است. پزشکان بخش گوارش کلینیک مذکور وسیله ای در شکمش پیدا کردند که تعجب همه را برانگیخت. بله، درست حدس زدید! جسمی که در شکم این فرد پیدا شد، گوشی نوکیا 3310 بود.

به منظور خارج کردن ایمن تلفن مذکور، جراحی آندوسکوپی دو ساعته ای روی این فرد انجام شد. دکتر اسکندر تلاکو سرپرست تیم پزشکی ای بود که برای بیرون آوردن این تلفن همراه از شکم زندانی یادشده کوشش کردند. این دکتر درباره عمل صورت گرفته شرح داد:

با استفاده از روش آندوسکوپی و بدون بازکردن معده، تلفنی را از شکم زندانی بیرون آوردیم که از سه قسمت جدا شده بود. این کار مانند عبور از میدان مین بود؛ اما همه چیز بدون عوارض و به خوبی پیش رفت.

تلاکو می گوید خطرناک ترین قسمت گوشی برای بیرون آوردن، باتری بود. این متخصص گوارش نگران نشت احتمالی اسید خورنده و در پی آن آسیب جدی به بیمار بود. خوشبختانه باتری و بقیه گوشی بدون هیچ گونه عارضه ای خارج شدند.

این زندانی 33 ساله به پزشکان گفت تلفن مذکور را چهار روز قبل از مراجعه به اورژانس قورت داده است. پس از عمل، مقام های کوزوو بیمار و نوکیا 3310 او را با خود بردند. گمان می رود زندانی از تلفن برای برقراری ارتباط با افراد خارج از زندان استفاده نموده است. هنوز معین نیست چرا و چگونه زندانی آن را بلعیده است؛ اما به احتمال زیاد این کوششی نافرجام برای پنهان کردن دستگاه مذکور بوده است.

این گوشی کلاسیک اولین بار سپتامبر 2000 شروع به کار کرد. نوکیا 3310 یکی از مدل های تلفن همراه محبوب و پیروز تاریخ شناخته می گردد. هنوز هزاران دستگاه 3310 در سراسر دنیا استفاده می گردد؛ زیرا تلفن بسیار مطمئن و تعمیرش آسان است.

سال 2017، HMD Global نسخه ای رفرش شده از این مدل گوشی نوکیا را معرفی کرد. نسخه نو بسیار تحت تأثیر نسخه اصلی بود؛ اما ویژگی های نوی مانند صفحه نمایش رنگی عظیم تر، دوربین، اتصال 4G LTE و اسلات microSD را هم ارائه می کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ماجرای عجیب گوشی همراهی که سر از شکم زندانی درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب گوشی همراهی که سر از شکم زندانی درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید