سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ ، عکس

به گزارش وبلاگ عصر نو، گجت نیوز نوشت: سایپا سهند به عنوان نسخه ارتقا پیدا نموده ساینا S به زودی به بازار عرضه خواهد شد, اما بین این دو محصول سایپا چه تفاوتی وجود دارد؟

سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ ، عکس

گروه خودروسازی سایپا مدتی قبل در نمایشگاه تحول صنعت خودرو به صورت رسمی از سایپا سهند به عنوان نسخه ارتقا پیدا نموده ساینا S پرده برداشت. اما این خودرو که قرار است به زودی به بازار ایران عرضه گردد با ساینا S چه تفاوتی دارد؟

بخش طراحی بیرونی

سایپا سهند از لحاظ ابعاد و طراحی نمای جانبی به ویژه بخش قوس سقف، ستون A،B،C، درها و گلگیر عقب کاملا به ساینا S شباهت دارد. از این رو تفاوت اصلی این خودرو را باید در بخش جلو جستجو کرد؛ در واقع طراحان به شکل کامل نمای جلو را تغییر دادند و اکنون در این بخش یک جلوپنجره نو با لبه های کرومی نازک در بخش پایینی جلب توجه می نماید. چنین تغییراتی باعث شده تا نمای جلوی این خودرو مجذوب کننده تر گردد.

بیشتر بخوانید:

  • بچه میمون نگون بخت در دهان پلنگ هم مادر را محکم بغل نموده / عکس

طراحان برای این خودرو از چراغ های جلوی نوی در نظر گرفتند که نسبت به قبل از طرح تیزتری بهره می برد. ضمن این که اکنون در وسط کاپوت این خودرو نیز دو خط نو به چشم می خورد. بعلاوه طراحان آینه های جانبی را تغییر دادند و با حذف راهنمای گلگیر جلو از یک بج پلاستیکی با طراحی مجذوب کننده استفاده کردند.

طراحان همچون جلو برای نمای عقب سایپا سهند نیز تغییرات زیادی را نسبت به ساینا S در نظر گرفتند. اکنون چراغ های نوی با گرافیک داخلی مشابه رنو تلیسمان به چشم می خورد. طراحان مکان نصب پلاک خودرو را نیز از بخش صندوق به سپر تغییر دادند.

بخش طراحی داخلی

سایپا داشبورد و تریم داخلی سایپا سهند را نسبت به ساینا S به طور کامل تغییر ارتقا داده و اکنون طراحی داخلی این خودرو به خصوص داشبورد آن به خودروهای نسل قبلی رنو نظیر سیمبل شباهت زیادی دارد. کلاستر پشت فرمان با طراحی شبیه خودروهای بی ام و نیز یکی دیگر از ویژگی های کابین این خودرو محسوب می گردد.

طراحان با استفاده از تریم رنگی مشکی و زرشکی برای داشبورد باعث شدند تا طراحی داخلی این خودرو مجذوب کننده تر گردد. البته کارشناسان از این که از رنگ زرشکی زیادی در کابین استفاده شده انتقاد کردند؛ چرا که حتی در قسمت پایینی داشبورد به جای رنگ مشکی از رنگ زرشکی استفاده شده است.

هرچند کابین سایپا سهند نسبت به ساینا S ارتقا پیدا نموده است، اما به طور کلی کنسول مرکزی میان دو صندلی و طراحی آن با طراحی سال 2022 سازگار نبوده و نمی توان آن را ویژگی مثبتی دانست. به طور کلی اگر طراحان از رنگ زرشکی کمتری در کابین استفاده می کردند، طراحی داشبورد و مانیتور آن بیش از پیش به چشم می آمد.

امکانات رفاهی و ایمنی

سایپا سهند قرار است در چند تیپ روانه بازار گردد که تیپ پایه آن از نظر امکانات و ایمنی و رفاهی در سطح ساینا S قرار خواهد داشت؛ اما نسخه فول سایپا سهند دنده ای از دوربین 360، سنسور نور، دی لایت، رادار نقطه کور، سیستم کنترل پایداری، مانیتور، فرمان با کلیدهای کنترل سیستم صوتی، تریم چرم داخلی، سنسور و دوربین پارک عقب، تهویه برقی، فرمان برقی، 4 کیسه هوا و سانروف بهره می برد.

مدل اتوماتیک نیز به سیستم استارت و ورود بدون کلید، صندلی های جلو برقی و کروز کنترل مجهز خواهد بود. در طرف مقابل ساینا S فقط از امکانات ساده ای چون دو کیسه هوا، تهویه برقی و سنسور پارک عقب بهره می برد که نشان می دهد سایپا سهند از لحاظ سطح امکانات به شکل کامل به ساینا S رجحان دارد.

مشخصات فنی

سایپا برای سهند از پیشرانه M15GSI به عنوان نسخه ارتقا پیدا نموده پیشرانه M15 ساینا S استفاده نموده است. این پیشرانه به واسطه تغییرات اعمال شده اکنون می تواند قدرتی برابر با 89 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتن متر را به فراوری برساند که نسبت به موتور M15 ساینا S حدود 2 اسب بخار قدرت و 7 نیوتن متر گشتاور بیشتری را به همراه دارد. لازم به ذکر است پیشرانه M15 ساینا S نیز نسخه ارتقا پیدا نموده موتور M13 پراید محسوب می گردد.

مواردی چون تغییر در سیستم تزریق سوخت، تغییر در سیستم جرقه زنی، اضافه شدن هدرز و اضافه شدن زمان بندی متغیر سوپاپ ها جزو تغییرات مهمی محسوب می گردد که مهندسان برای پیشرانه M15GSI در نظر گرفتند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید