دستگاه ایمن ساز هوا ساخته شد، پاکسازی آسانسور از ویروس ها

به گزارش وبلاگ عصر نو به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جواد شریفی دانشجوی رشته مهندسی هوافضا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح ساخت دستگاه ایمن ساز هوا گفت: ما توانستیم سیستم تهویه ای طراحی کنیم که در مدت زمان بسیار کوتاه فضا را عاری از ویروس کرونا می نماید.

دستگاه ایمن ساز هوا ساخته شد، پاکسازی آسانسور از ویروس ها

وی با بیان اینکه بعلاوه استفاده از این دستگاه تهویه ویروس های دیگر که واگیر هستند را نیز از بین می برد و فضا را پاکسازی می نماید، گفت: ما در طراحی دستگاه از تحقیقات و مطالعات مختلفی که روی طول عمر ویروس SARS-CoV-2 انجام شده استفاده کردیم و شبیه سازی هایی بر همین اساس انجام دادیم.

شریفی با تاکید بر اینکه این دستگاه تهویه در فضاهای کوچک کاربرد دارد، اضافه نمود: سامانه ایمن ساز هوا، جایگزین سیستم تهویه کابین آسانسور می گردد. این دستگاه به صورت هوشمند، پاکسازی هوا را آغاز نموده و شرایط هوای کابین را هشدار می دهد.

به گفته دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دستگاه به صورت پایلوت در دانشگاه امیرکبیر نصب و راه اندازی شده و تست های لازم به عمل آمده است.

وی با اشاره به مزایای این دستگاه گفت: هوشمند بودن دستگاه، بهره گیری از اینترنت اشیا، دارا بودن سامانه هشدار، مصرف انرژی پایین، ایمن سازی هوا در زمان بسیار کوتاه، وجود فناوری روز از جمله اشعه UV، هزینه تعمیر و نگهداری پایین از مزیت های این پروژه به شمار می رود.

این محقق با اشاره به کاربرد سیستم تهویه هوای ایرانی گفت: این مدل در آسانسورهای دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیمارستان ها، ادارات و حتی مجتمع های مسکونی کاربرد دارد.

وی در مورد شرایط تجاری سازی این محصول گفت: اکنون در حال مذاکره با بنیاد امیرکبیر برای عرضه به بازار هستیم. در فاز بعدی ساخت مدل های متناسب با فضاهایی مانند واگن های مترو، اتوبوس های شهری و فضاهای سرپوشیده بزرگ را در برنامه قرار داده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستگاه ایمن ساز هوا ساخته شد، پاکسازی آسانسور از ویروس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه ایمن ساز هوا ساخته شد، پاکسازی آسانسور از ویروس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید