خالی کردن زانو نشانه چیست؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، سلامانه/ یک متخصص آسیب های ورزشی گفت: خالی کردن زانو هنگامی اتفاق می افتد که زانو به طور ناگهانی از حرکت می ایستد که در هر رده سنی دلایل مختلفی دارد.

خالی کردن زانو نشانه چیست؟

احساس ناپایداری در زانو، قفل شدن یا عدم حرکت صحیح عضلات آن، بیانگر حالتی است که خالی کردن مفصل زانو یا ناپایداری زانو نام دارد. در دهه های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه تشخیص، ارزیابی، درمان و توانبخشی این مشکل اجرا شده است.

عارف سعیدی متخصص آسیب های ورزشی و مدرس دانشگاه تهران گفت: عوامل متعددی مانند ضعیف بودن عضله و رباط زانو باعث خالی کردن زانو می شوند. به این دلیل که در یک مدت طولانی فرد نمی تواند به طور عادی قدم بزند، توان و قدرت عضله کم خواهد شد؛ بنابراین هنگام راه رفتن به خصوص در افرادی که رباط صلیبی قدامی آنها دچار آسیب شده است، خالی کردن زانو زیاد مشاهده می شود.

او در ادامه اضافه کرد: چنانچه خالی کردن زانو در افراد سالمند مشاهده شود مربوط به ضعف عضله چهارسر می شود؛ بنابراین افراد برای درمان باید ورزش مرتب و پیاده روی روزانه را در نظر بگیرند، اما اگر خالی کردن زانو در افراد جوان اتفاق بیفتد می تواند دلیل محکمی مبنی بر پارگی رباط صلیبی قدامی باشد که حتماً باید درمان بر روی این افراد صورت بگیرد تا با عکس برداری تخصصی بتوان در خصوص راه حل مناسب برای درمان آن تصمیم گرفت.

(سعیدی مطرح نمود: اگر فرد دچار پارگی رباط صلیبی قدامی باشد باید قبل از عمل جراحی، فیزیوتراپی و تمرینات درمانی را انجام دهد. همچنین بعد از عمل جراحی باید توانبخشی، فیزیوتراپی و تمرینات درمانی تا حداقل 6 ماه توسط فرد انجام شود تا بیمار بتواند به حالت عادی باز شود.

این متخصص آسیب های ورزشی درباره خالی کردن زانو در ورزشکاران بیان نمود: در صورتی که خالی کردن زانو در ورزشکاران اتفاق بیفتد حتماً باید مراحل درمانی فوق به طور دقیق پیگیری شود و بعد از عمل جراحی به طور مستقیم وارد ورزش حرفه ای نشوند و حداقل 6 ماه تمرینات درمانی، آمادگی، توانبخشی و فیزیوتراپی انجام شود تا بعد از انجام این تمرینات فرد بتواند به ورزش حرفه ای ادامه دهد.

منبع: همگردی

به "خالی کردن زانو نشانه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالی کردن زانو نشانه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید