تناسب اندام فقط با سه دقیقه ورزش فشرده

به گزارش وبلاگ عصر نو، این کارشناس توان بخشی به طور مرتب ورزشکاران المپیکی استرالیا را در دانشگاه ملبورن تمرین می دهد و توصیه می نماید که در بازه زمانی محدودی با انجام پرش، دوی سرعتی یا انجام حرکت پروانه، می توان 85 درصد توان خود را به کار گرفت.

تناسب اندام فقط با سه دقیقه ورزش فشرده

ساعت ها دویدن روی تردمیل را به فراموشی بسپاریم چرا که ظاهراً 180 ثانیه تمرین بدنی برای رسیدن به تناسب اندام کفایت می نماید

یک کارشناس توان بخشی در ملبورن ادعا می نماید که سه دقیقه تمرین بدنی شدید برای حفظ تناسب اندام و سلامت کفایت می نماید.

کوزال گونیواردنا در مصاحبه با نشریه دیلی تلگراف استرالیا گفت با تمرین بدنی شدید طی چنین مدت کوتاهی می توان به همان فواید جسمانی حاصل از 30 دقیقه تمرین بدنی معتدل در باشگاه دست یافت که سازمان بهداشت جهانی توصیه می نماید هر روز انجام دهیم.

این کارشناس توان بخشی به طور مرتب ورزشکاران المپیکی استرالیا را در دانشگاه ملبورن تمرین می دهد و توصیه می نماید که در بازه زمانی محدودی با انجام پرش، دوی سرعتی یا انجام حرکت پروانه، می توان 85 درصد توان خود را به کار گرفت.

طبق این نظریه افرادی که به مدت سه هفته طبق این برنامه منحصر به فرد تمرین نمایند، توان جسمانی بیشتری به دست می آورند و درنهایت احساس می نمایند باید به سراغ تمرین های بدنی طولانی تر و دارای شدت کمتر بروند.

بعضی از مردم که احتمالاً بسیاری از ما جزوشان هستیم، به دنبال تناسب اندام هستند، ولی وقت ندارند تا یک ساعت در باشگاه یا کلاس های ورزش تمرین نمایند، این برنامه معطوف به چنین افرادی است. برنامه کوزال در واقع تقلیدی از روش تمرینی رایجی به نام تمرین دوره ای پرشدت (HIIT) است.

این روش تمرینی کوتاه، فشرده و سریع در میان افراد مشهور دارای محبوبیت زیادی است، اما مدت کل آن معمولاً از سه دقیقه بیشتر است.

در برنامه معمولی، تمرین دوره ای پرشدت 20 تا 40 ثانیه تمرین بسیار شدید انجام می دهند و بعد مدت کوتاهی استراحت می نمایند. سپس این کار را 10 بار یا بیشتر تکرار می نمایند.

ثابت شده است که این روش به کاهش وزن یاری می نماید، سوخت وساز را تسریع می نماید و چربی سوزی در بدن را تا 24 ساعت بعد از انجام تمرین حفظ می نماید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "تناسب اندام فقط با سه دقیقه ورزش فشرده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناسب اندام فقط با سه دقیقه ورزش فشرده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید