ادامه اعتراضات گسترده، تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ معاشیق، سوء قصد به جان وزیر دولت هادی

به گزارش وبلاگ عصر نو، خبرگزاری خبرنگاران- اعتراض ها در عدن با وجود هشدارهای امنیتی مبنی بر لزوم عدم برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز ادامه دارد.

ادامه اعتراضات گسترده، تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ معاشیق، سوء قصد به جان وزیر دولت هادی

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری وبلاگ عصر نو، این تظاهرات سه روز پس از فرار وزرای دولت هادی از مقر اقامتشان در قصر المعاشیق در عدن برگزار می شود.

شدت خشم تظاهرکنندگان در جنوب یمن به بالاترین حد خود رسیده است. این شهر از سه شنبه گذشته، صحنه اعتراض های شدید است و تظاهرکنندگان به ورودی های کاخ المعاشیق که مقر اقامت دولت هادی است، یورش بردند.

شهر عدن درجنوب یمن تحت سلطه شورای انتقالی جنوب است که از سوی امارات حمایت می شود.

همچنین هزاران نفر از معترضان دیروز در میدان العروض در بخش خورمکسر با وجود هشدارهای امنیتی تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

این تظاهرات، در محکومیت اوضاع معیشتی و خدماتی برگزار گشت.

معترضان خواهان رسیدگی فوری به مسائل مردم شدند و تاکید کردند که این مشارکت در محکومیت به فقدان خدمات و قطع حقوق ها صورت گرفته است.

از روز یکشنبه، عدن صحنه تظاهرات و اعتراضات گسترده در اعتراض به نبود خدمات و عدم بهبودی اوضاع معیشیتی و افزایش قیمت ها است و این اعتراض ها به استان های لحج و ابین و حضرموت هم کشیده شد.

میزان خشم مردم درجنوب یمن به بالاترین حد خود رسیده است و تظاهرکنندگان خواهان جلوگیری از سقوط ارزش پول این کشور و پرداخت حقوق ها و ارائه خدمات هستند که دولت مزدور وابسته به اشغالگران عامل آن است.

مناطق اشغال شده در یمن با سقوط بی سابقه ارزش ریال روبرو شده است، به گونه ای که هر دلار برابر 915 ریال معامله شده است و این امر در نتیجه سیاست های کشورهای متجاوز و مزدوران آن است که به چاپ اسکناس بدون پشتوانه ادامه دادند و این مساله شرایط معیشتی شهروندان را تحت الشعاع قرار داد.

تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ منصور هادی

نظامیان ارتش سعودی مستقر در کاخ معاشیق مقر دولت منصور هادی در شهر عدن، بامداد پنجشنبه شدیدا تیراندازی کردند.

همزمان، منابع خبری یمن گزارش دادند که یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی بر فراز آسمان عدن به پرواز درآمده و پدافند هوایی ائتلاف سعودی مستقر در شهر عدن اقدام به تیراندازی به سمت این پهپاد ناشناس کرده است.

از سوی دیگر، برخی منابع وابسته به ائتلاف سعودی می گویند که این پهپاد متعلق به ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله است که قصد هدف قرار دادن مقر فرماندهی ائتلاف در عدن را داشت.

هنوز گزارش موثقی درباره علت این تیراندازی شدید منتشر نشده است، اما کاخ معاشیق چند روزی است که به کانون درگیری نظامیان ارتش سعودی به عنوان حامی دولت مستعفی و معترضان جنوب یمن که بیشتر آن تحت کنترل شبه نظامیان تحت حمایت امارات است، تبدیل شده است.

متواری شدن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و وزرای دولت مستعفی او از عدن در پی حمله معترضان به کاخ معاشیق بازتاب زیادی در رسانه های یمنی و منطقه ای داشته است.

منابع یمنی می گویند که به دنبال تظاهرات روز دوشنبه مخالفان دولت مستعفی که عمدتا طرفدار شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات هستند، نظامیان سعودی از بیم گسترش دامنه اعتراضات، منصور هادی و اعضای کابینه مستعفی او را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

گفته می شود که اعتراضات اهالی جنوب یمن ناشی از عدم حقوق کارکنان و نظامیان و شرایط بد اقتصادی است که در پی فرسایشی شدن جنگ یمن به دلیل ادامه حملات ائتلاف سعودی-اماراتی بوجود آمده است.

سوء قصد به جان وزیر دولت هادی

منابع یمنی از سوء قصد به جان یکی از وزیران دولت مستعفی هادی در عدن خبر دادند.

منابع یاد شده افزودند: عبدالناصر الوالی وزیر خدمت رسانی در دولت مستعفی هادی، در عدن در جنوب یمن، مورد سوء قصد قرار گرفت.

این منابع همچنین گفتند: انفجاری در راستا خودروی الوالی درخط العریش هنگام رفتن به محل کارش روی داد ، ولی وی از این سوء قصد جان به در برد و این حمله تلفاتی نداشت.

این سوء قصد یک ساعت پس از آن روی داد که حمله پهبادی به مقر استاندار یمن و ساختمان دبیرخانه شورای انتقالی جنوب ناکام ماند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ادامه اعتراضات گسترده، تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ معاشیق، سوء قصد به جان وزیر دولت هادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات گسترده، تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ معاشیق، سوء قصد به جان وزیر دولت هادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید