پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد

به گزارش وبلاگ عصر نو، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست با بیان اینکه مرسولات پستی به واسطه ماهیت انتقال محور، آسیب پذیر هستند، گفت که این شرکت کوشش می نماید مشتریان حداقل آسیب را از فرایند انتقال مرسولات پستی ببینند، اما درصورت بروز هرگونه خسارت، امکان پرداخت غرامت به آنها وجود دارد.

پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته، ویدیویی از یکی از شرکت های خصوصی حمل ونقل پستی خبرساز شد که نشان می داد کارکنان این شرکت، بسته ها و مرسولات را بدون توجه به محتوا و احتمال ایجاد آسیب دیدگی در این بسته ها، پرتاب می کردند و گویی این اقدام را به صورت یک بازی و شوخی در نظر گرفته بودند، هرچند توسعه این ویدیو در شبکه های اجتماعی، شرکت مذکور را به عذرخواهی از مشتریان واداشت. روز گذشته دوباره ویدیوی مشابهی از نحوه جابه جایی مرسولات و این بار به وسیله شرکت ملی پست منتشر شد که بار دیگر حساسیت ها را نسبت به بی توجهی به امانات پستی برانگیخت.

در این راستا محمد اخلاقی- مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست درباره این ویدیو شرح داد: این ویدیو مربوط به چندین ماه قبل است و همان زمان هم پیگیری های لازم صورت گرفته و به افراد خاطی تذکر دادیم و با کسانی که کوتاهی نموده بودند، برخورد کردیم، بعلاوه در حال حاضر آموزش های لازم در اقصی نقاط کشور به کارکنان داده شده است. در عین حال اگر مشتری در این حین متحمل ضرر و زیانی شده بود، جبران خسارت صورت گرفته است. اما اینکه بعد از چندین ماه این ویدیو در رسانه ها بازنشر شده، جای سوال است.

وی اظهار کرد: موضوعات این چنینی که با مشتری در ارتباط است، به مراتب در شبکه های اجتماعی منتشر می گردد و به اطلاع شرکت پست هم می رسد و از این رو پیگیری های لازم انجام می گردد و تمام کوشش ما این است که هموطنان ما متحمل ضرر نشوند. به همین علت ما در یک سال گذشته، بحث هوشمندسازی را در دستور کار قرار دادیم و فرآیندهای نقل و انتقال، پردازش و به زودی مرحله توزیع ما به صورت هوشمند انجام می گردد تا فرآیند انتقال و پردازش با حداقل وابستگی به نیروی انسانی و با حداکثر کیفیت انجام گردد.

مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست ادامه داد: به عنوان نمونه اواخر سال گذشته بود که بزرگ ترین مرکز سورتینگ کشور به وسیله شرکت ملی پست با بومی سازی فناوری سورتینگ به وسیله شرکت های دانش بنیان داخلی پیاده سازی شد و فازهای عملیاتی آن اوایل سال جاری نهایی شد و در حال حاضر با ظرفیت کامل مورد بهره برداری قرار گرفته و باعث شده که در فرآیند پردازش هم سرعت ما افزایش پیدا کند و هم خطاهای نیروی انسانی کاهش پیدا کند و سیستم های انتقال مختلفی است که در مجموعه شرکت ملی پست قرار گرفته و بحث هوشمندسازی توزیع هم در دستور کار است تا حداقل مسائل برای مشتریان ما ایجاد گردد.

اخلاقی بیان نمود: در چرخه عملیات لجستیک و حمل ونقل، نه فقط در شرکت ملی پست یا در ایران، بلکه در شرکت های اقصی نقاط جهان، به علت ماهیت صنعت که نیرومحور است و جابه جایی کالا را می طلبد و به واسطه ابزارهای متنوع انتقال، پذیرفته شده که بخشی از این مرسولات دچار خطا می گردد و به همین علت است که مکانیزم های جبران خسارت در کل جهان وجود دارد. بعضا حتی بخشی از مرسولاتی که ما به خارج از کشور ارسال می کنیم، دچار آسیب می گردد و حتی این اتفاق در کشورهای پیشرفته و پیشرفته هم رخ می دهد و در طول ماه تعداد زیادی مرسوله که باید غرامتش دریافت می گردد، وجود دارد.

وی با بیان اینکه این آسیب ها را نمی توان به صفر رساند، اضافه نمود: اما کوشش ما این است که این آسیب ها به حداقل برسد. سازوکار رسیدن به این هدف هم استفاده از تکنولوژی های نوین در حمل ونقل و جابه جایی مرسولات است. اما هرگاه به مرسوله ای آسیبی وارد گردد، ما آمادگی داریم که جبران خسارت کنیم، کمااینکه این موضوع یک رویه مصوب است و در شرکت ملی پست هم پیاده سازی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید