ترکیه تدابیر گردشگری امن را به دنیا معرفی کرد

به گزارش وبلاگ عصر نو، وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری ترکیه، نشستی را با حضور سفرای کشورهای دنیا و اصحاب رسانه های بین المللی در آنتالیا با موضوع معرفی تدابیر گردشگری امن برگزار کرد.

ترکیه تدابیر گردشگری امن را به دنیا معرفی کرد

وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری ترکیه، به عنوان اولین کشور اروپایی مجری سیستم مدرک گردشگری امن، به منظور ارائه خدمات گردشگری به تمام دنیا در دوران پاندمی ویروس کرونا (موسوم به کووید 19) برنامه ای با حضور سفیران 50 کشور مختلف دنیا و بعلاوه اصحاب رسانه های بین المللی در آنتالیا برگزار کرد.

در این برنامه که تحت عنوان کشف مجدد با مسئولیت محمت نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه، برگزار گردید فرصتی در اختیار مهمانان برنامه نهاده شد تا بتوانند خدمات ارائه شده در چارچوب گردشگری امن را در محل آنالیز و ارزیابی نمایند.

این برنامه در تاریخ های نوزدهم و بیستم ژوئن 2020 در شهر آنتالیا، یکی از پرگردشگرترین شهرهای ترکیه، برگزار گردید. در روز نخست وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با مهمانان خارجی خود ملاقات و گفت وگو کرد. وی بر این نکته تأکید داشت که:

فرصتی به دست آمده است تا تدابیر اتحاذ شده از طریق ترکیه در چارچوب گردشگری امن را به تمام دنیا نشان بدهیم.

وزیر گردشگری ترکیه اعلام نمود:

برنامه گواهی گردشگری امن با ویژگی های که دارد یکی از برنامه های ممتاز در دنیا محسوب می گردد. در این برنامه این امکان فراهم شده است تا نشان داده گردد که ترکیه در مورد گردشگری امن تا چه میزان جدی بوده و به این مسئله اهمیت فراوانی قائل است. از طریق این گردهمایی به مهمانانمان اعلام می کنیم متعاقباً با برقراری مجدد پروازهای بین المللی، منتظر حضور شهروندانشان در ترکیه هستیم. مشاهده تاثیر مثبت تدابیر اتخاذ شده روی مسافرانی که به ترکیه سفر می نمایند به نوعی تأییدی بر گواهی گردشگری امنی خواهد بود که آماده نموده ایم.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه افزایش روزافزون مراجعات برای اخذ گواهی گردشگری امن توضیح داد:

در استان های گردشگرپذیری مانند آنتالیا، آیدین و موغلا تعداد مبتلایان به کووید 19 به مراتب پایین است. در سایه اقدامات هزاران پرنسل بهداشت و درمانی که در اینجا خدمت می نمایند این شهرها در کنار اینکه شهرهای گردشگری هستند که به مرکز بهداشت و درمان نیز تبدیل شده اند. در دوران پاندمی برای تأمین سلامت مسافرانی که می خواهند به کشورمان سفر نمایند، تمامی جزئیات را در نظر گرفته ایم. برای تمامی مسافران خارجی که از اول ژوئیه 2020 به کشورمان سفر خواهند کرد، طرح بیمه سلامتی را که بیماری کووید 19 را نیز در بر می گیرد، آماده نموده ایم. این بیمه های سلامتی که در مبالغ 15، 19 و 23 یورویی آماده شده اند، در مراکز شرکت های هواپیمایی های مورد توافق، مراکز فروش مختلف در گیشه های کنترل گذرنامه، آژانس های مسافری و... آماده بوده و تا سقف یک هزار، پنج هزار و هفت هزار یورو تمامی هزینه بهداشت و درمان را در بر می گیرد. برای اینکه مسافران در ترکیه آرامش خاطر داشته باشند، به مانند گواهی گردشگری امن، تمامی جزئیات در راستای تأمین سلامتی آنان در مدت زمانی که در ترکیه هستند را در نظر گرفته ایم.

جزئیات تمام برنامه های گواهی گردشگری امن که بر اساس آن مسافران با خیالی آسوده می توانند تعطیلات خود را در ترکیه سپری نمایند در سایت آژانس توسعه و معرفی گردشگری ترکیه به آدرس www.tga.gov.tr به زبان های ترکی، انگلیسی، آلمانی و روسی منتشر شده است.

منبع: کجارو / aa.com.tr

به "ترکیه تدابیر گردشگری امن را به دنیا معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه تدابیر گردشگری امن را به دنیا معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید