آنالیز و اقدام برای تملک خانه های ابتهاج و متوسلیان

به گزارش وبلاگ عصر نو، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از اقدام برای تملک خانه امیر هوشنگ ابتهاج در صورت تایید شهردار تهران اطلاع داد.

آنالیز و اقدام برای تملک خانه های ابتهاج و متوسلیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، محمد مویدی با اشاره به این که در کنار برنامه ریزی در خصوص بهره برداری از خانه های تاریخی که قبلا به وسیله شهرداران منطقه ها تملک شده بود، بعضی از خانه ها متعلق به مشاهیر هستند که باید اقدامات لازم برای تملک آنها انجام گردد.

وی با اشاره به اقداماتی که برای خانه تاریخی و ثبت ملی شیخ فضل الله نوری اجرا شده است، اضافه کرد: خانه شیخ فضل الله نوری ثبت ملی شده اما مالکیت خصوصی داشته و در اختیار صنف کفاشان است. با توجه به اینکه شرکت توسعه اجازه تملک ندارد، این کار باید از سوی شهرداران منطقه ها انجام گردد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: جلساتی با مالک برگزار کردیم اما صنف کفاشان یکسری مطالباتی دارند که در حال آنالیز آن هستیم به عنوان مثال مطرح می نمایند با توجه به اینکه نمی دانستند، این ملک یک خانه تاریخی ثبت شده و متعلق به شیخ فضل الله نوری بوده است در نتیجه بالاتر از قیمت کارشناسی منطقه بابت خرید آن هزینه پرداخت نموده اند.

وی با اشاره به اینکه ملکی که ثبت ملی شده باشد عملا اجازه تخریب و نوسازی آن وجود ندارد، بیان نمود: به همین علت قیمت ملک در زمان فروش بسیار پایین می آید. صنف کفاشان عنوان می نمایند واگذاری این ملک به شهرداری تهران بر اساسی قیمت کارشناسی برای آنها ارزان نیست.

مویدی با بیان اینکه پیشنهادهای مختلفی به مالک این ملک داده ایم و جلسات متعددی نیز در این رابطه برگزار شده است، یادآور شد: شهرداری منطقه 12 به وسیله سازمان املاک در حال پیگیری تملک این خانه است تا این ملک تملک گردد و در اختیار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به کوشش برای تملک خانه متوسلیان تاکید نمود: خانه متوسلیان در منطقه 12 نیز در اختیار سپاه است و به علت فرسودگی احتیاج به بازسازی دارد. در خصوص تملک این خانه نیز وارد مذاکره شده ایم تا بتوانیم آن را بازسازی کنیم.

آنالیز و اقدام برای تملک خانه های ابتهاج و احمد متوسلیان

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بعلاوه گفت: امیدوارم بتوانیم این فرایند را به گونه ای طراحی کنیم که زمان کمتری صرف بروکراسی اداری گردد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اضافه کرد: بعلاوه در حال آنالیز خانه مرحوم ابتهاج در تهران هستیم. این خانه در خیابان فردوسی واقع شده است اما مالکیت آن متعلق به شرکت سیمان تهران از شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است.

محمد مویدی ادامه داد: در حال حاضر کارشناسان از این ملک بازدید نموده اند و مکاتبات به تازگی با شهردار اجرا شده است و منتظر دستور شهردار هستیم که در صورت موافقت در گام نخست با بنیاد مستضعفان وارد مذاکره شویم تا سازمان املاک و مستغلات شهر تهران اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آنالیز و اقدام برای تملک خانه های ابتهاج و متوسلیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز و اقدام برای تملک خانه های ابتهاج و متوسلیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید