افزودن لایه کرونا به خدمات نقشه گوگل

به گزارش وبلاگ عصر نو، گوگل در تلاش است تا لایه نشان دهنده میزان شیوع کرونا در نقاط مختلف جهان را به نقشه های گوگل اضافه کند.

افزودن لایه کرونا به خدمات نقشه گوگل

شرکت گوگل در ایام شیوع ویروس کرونا تلاش کرده تا داده ها و خدمات متنوعی را به کاربران خود در سراسر جهان ارائه کند و منابع نزدیک به گوگل می گویند این شرکت قصد دارد نرم افزار نقشه خود را به روز کند و لایه جدیدی را بیفزاید که میزان شیوع ویروس کرونا به خصوص در مناطق بحرانی را نمایش دهد.

لایه یادشده به دیگر لایه های نقشه گوگل مانند ترافیک، مسیرهای دوچرخه سواری، خدمات نمای خیابانی و نقشه های سه بعدی اضافه می شود و احتمالاً کووید 19 نام خواهد گرفت.

خدمات یادشده ابتدا در برخی ایالت های آمریکا و کانادا در دسترس قرار می گیرد و مشخص نیست آیا گوگل برای ارائه این خدمات در کشورهای دیگر برنامه ای دارد و نام کشورهایی که خدمات مذکور را ارائه می دهند، چیست.

گوگل نیز پیش از این تلاش کرده بود داده های مربوط به شیوع کرونا در نقاط مختلف آمریکا را از طریق برخی بیمارستان های علوم پزشکی، شهرداری ها، مراکز بهداشت و درمان و غیره جمع آوری کند. زمان دسترسی عمومی به این خدمات هم هنوز مشخص نشده است.،مهر

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "افزودن لایه کرونا به خدمات نقشه گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزودن لایه کرونا به خدمات نقشه گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید