افزایش و رشد باکتری های خوب روده با مصرف منظم 6 ماده غذایی

به گزارش وبلاگ عصر نو، یکی از اکتشافات علم پزشکی، درک اثرات میکروبیوم روده بر روی سلامتی است. رشد و افزایش باکتری های خوب روده با مصرف غذا های پروبیوتیک امکان پذیر است.

افزایش و رشد باکتری های خوب روده با مصرف منظم 6 ماده غذایی

به گزارش readersdigest، برترین منابع محصولات پروبیوتیک، لبنیات شناخته شده است، اما کسانی که میلی به مصرف مداوم ندارند می توانند محصولات دیگر غنی از پروبیوتیک ها را جایگزین نمایند.

در اینجا 6 ماده غذایی حاوی پروبیوتیک، به غیر از ماست و دیگر محصولات لبنی معرفی شده است:

سیب زمینی سرد: سیب زمینی سرد پخته شده یکی از برترین منابع نشاسته مقاوم است. نشاسته مقاوم به گروهی از کربوهیدرات های رژیمی غیر قابل هضم گفته می گردد که تاثیرات آن بر سلامت روده، کاهش قند خون بعد از صرف غذا، افزایش حساسیت به انسولین، و اثرات آن بر میکروبیوم، چربی خون و وزن بدن مورد توجه بوده است. حتی به اثرات دریافت این نشاسته بر پیشگیری از سرطان کولورکتال نیز پی برده شده است.

کفیر: این نوشیدنی ترش، سرشار از باکتری های سالم و پروبیوتیک ها است و مطالعات نشان داده که مصرف آن به از بین بردن مسائل گوارشی، آلرژی ها و ... یاری می نماید و اثر مفیدی بر سلامت قلب دارد. یک نکته این است که بعضی نوشیدنی های کفیر حاوی مقادیر بالایی قند اضافه شده هستند که منجر به تغذیه باکتری های بد در روده می شوند، بنابراین هنگام خرید آن ها باید به برچست و فهرست مواد تشکیل دهنده دقت کرد.

موز سبز: بیشتر مردم از مصرف این نوع موز اجتناب می نمایند، اما خبر خوب این است که موز سبز یک منبع غنی از پروبیوتیک به ویژه نشاسته مقاوم است. بعلاوه این میوه یک دوز سالم از هر دو فیبر محلول و نامحلول، ویتامین و مواد معدنی را دارد. مصرف مداوم موز سبز با افزایش باکتری های خوب روده در برابر بیماری قلبی و مسائل استخوان محافظت ایجاد می نماید.

کلم ترش: کلم رنده شده ریز و آب پز کلمی است که به وسیله باکتری های اسید لاکتیک تخمیر و خرد شده است. این یکی از قدیمی ترین غذا های سنتی است و در بسیاری از کشورها، به ویژه در اروپا محبوب است. علاوه بر کیفیت پروبیوتیک آن، کلم ترش غنی از فیبر و دارای ویتامین های، ث، ب و کا، سدیم بالا، آهن و منگنز است. کلم رنده شده و آب پز بعلاوه شامل آنتی اکسیدان ها، لوتئین و زیگزانتین است که برای سلامت چشم مهم هستند.

شکلات: شکلات می تواند به تشویق و رشد باکتری های خوب روده یاری کند. ترکیب این خوراکی با پروبیوتیک خواص سلامتی آن را دو برابر می نماید. پروبیوتیک ها به هضم بهتر شکلات و جذب عناصر و آنتی اکسیدان های موجود در آن یاری می نماید.

سیر: سیر تنها یک ادویه خوشبو نماینده غذا ها نیست بلکه منبع غنی از پروبیوتیک محسوب می گردد. سیر خام البته بیشترین میزان پروبیوتیک را دارد و مصرف آن یک راه موثر برای جلوگیری از بسیاری از مسائل دستگاه گوارش است.

منبع: فرارو

به "افزایش و رشد باکتری های خوب روده با مصرف منظم 6 ماده غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش و رشد باکتری های خوب روده با مصرف منظم 6 ماده غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید