از چهارشنبه سامانه ثبت نام مسکن باز می شود

به گزارش وبلاگ عصر نو، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: از روز چهارشنبه هفته جاری افرادی که مشمول قانون جهش تولید مسکن می شوند می توانند در سامانه تازه ثبت نام خود را انجام دهند.

از چهارشنبه سامانه ثبت نام مسکن باز می شود

به گزارش ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی در جمع وبلاگ عصر نو، بیان کرد: از روز چهارشنبه هفته جاری سامانه ای رونمایی می شود و افرادی که مشمول قانون جهش تولید مسکن می شوند می توانند ثبت نام خود را آغاز کنند. قرار است در فرصت کافی افراد واجد شرایط در این سامانه ثبت نام خود را انجام دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: افرادی که در سامانه قبلی و برای مسکن ملی ثبت نام کرده اند، اسامی آنان محفوظ است و طبق روال می توانند از تسهیلاتی که در قانون جهش تولید مسکن در نظر گرفته شده است، استفاده کنند. نیازی نیست در سامانه نو ثبت نام کنند و مشمول خدمات قانون نو می شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه شرح داد: شرایطی برای ثبت نام افراد در سامانه در نظرگرفته شده است، از جمله اینکه حتما باید متاهل باشند و پنج سال در شهری ساکن باشند. این شرایط از نظر ما نیاز به بررسی بیشتر و حتی تنونظر دارد. در حال حاضر خانم ها اگر 35 سال به بالا داشته باشند به عنوان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده و مشمول این قانون می شوند. یعنی خانم های 35 سال به بالا که مجرد هستند می توانند ثبت نام کنند و از این ظرفیت قانونی استفاده کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: هنوز سقفی برای آقایان در نظر گرفته نشده و ما این پیشنهاد را داریم که آقایان مجرد 40 سال به بالا نیز مشمول این ظرفیت قانونی شوند. در اجرای این قانون نیز بر استفاده از ظرفیت و امکانات داخلی نیز تاکید داشته و داریم. وزارتخانه نیز به این سمت تمایل دارد.

وی افزود: فردا نیز وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران حاضر شده و در خصوص اقدامات اجرا شده برای اجرای قانون جهش تولید مسکن گزارشی ارائه خواهد کرد. قرار است هر دو هفته یکبار کمیسیون عمران برای ارزیابی میزان اجرایی شدن این قانون با مسئولان وزارتخانه جلسه برگزار کند.

منبع: فرارو

به "از چهارشنبه سامانه ثبت نام مسکن باز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چهارشنبه سامانه ثبت نام مسکن باز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید