آزمون استخدامی تامین اجتماعی ، جزئیات نام نویسی

به گزارش وبلاگ عصر نو، نام نویسی در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی شروع شده است. علاقه مندان تا ششم شهریور ماه سال جاری می توانند با مراجعه به وب سایت سازمان سنجش در این آزمون نام نویسی نمایند. در این گزارش نگاهی داریم به مهم ترین نکات درج شده در دفترچه آزمون استخدامی تامین اجتماعی.

آزمون استخدامی تامین اجتماعی ، جزئیات نام نویسی

شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون

علاقه مندان به شرکت در آزمون های استخدامی در جریان جزئیات همیشگی شرایط عمومی استخدام قرار دارند. مواردی چون تابعیت ایرانی، اعتقاد به جمهوری اسلامی، التزام به قانون اساسی موارد کلی دیگر اغلب در فهرست شرایط عمومی تکراری است. یکی از نکات مهم در میان گزینه های تکراری شرایط عمومی محدوده سنی شرکت در آزمون است.

  • آنچنان که در دفترچه آزمون استخدامی تامین اجتماعی آمده دارندگان مدرک کارشناسی حداکثر باید 30 سال تمام را داشته باشند. یعنی متولدین 1375/05/31 به بعد می توانند با مدرک کارشناسی در این آزمون شرکت نمایند.
  • بعلاوه این شرایط برای برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد (رسته بهداشتی و درمانی) و دکترای حرفه ای 35 سال تمام است. یعنی متولدین 1366/05/31 می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
  • برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 33 سال (متولدین 1368/05/01 به بعد) لازم است. این شرایط برای دارندگان مدرک تحصیلی دکترای تخصصی پزشکی 40 سال تمام است. یعنی متولدین 1361/05/31 می توانند با مدرک دکترای تخصصی پزشکی در این آزمون شرکت نمایند.

بعلاوه در این دفترچه موارد زیر به عنوان شرایط اختصاصی نام نویسی در آزمون ذکر شده است:

  • مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت
  • ارائه گواهی انجام خدمات قانونی (سربازی) و یا معافیت از آن
  • پذیرفته شدگان آزمون متعهد به خدمت به مقدار 5 سال در شهر مورد تقاضای آزمون هستند.

تاهل در آزمون چند امتیاز دارد؟

بعد از تصویب قانون جوانی جمعیت، مسئله تاهل و داشتن فرزند به یک موضوع مهم در آزمون های استخدامی تبدیل شده است. در این آزمون هم برای متاهلین و دارندگان فرزند شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است.

برای نمونه، به ازای تاهل یک سال به محدوده سنی نام نویسی اضافه می گردد. بعلاوه به ازاری هر فرزند نیز یک سال و در نهایت حداکثر تا 5 سال به محدوده سنی متقاضیان اضافه می گردد. بعلاوه به ازای تاهل 2 درصد و برای هر فرزند 2 درصد (مجموعا حداکثر تا 10) درصد بـه امتیاز آزمون کتبی اضافه می گردد.

مراحل و هزینه ثبت نام

داوطلبان باید برای ثبت نام ابتدا فرم نام نویسی را پر نموده و سپس مدارک مورد احتیاج را بارگذاری نمایند. هزینه ثبت نام هم 140 هزار تومان است. این هزینه به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب پرداخت می گردد.

زمان آزمون

ملاک معین حوزه امتحانی بر اساس انتخاب داوطلب در تقاضانامه هنگام نام نویسی خواهد بود. ساعت آغاز و محل برگزاری آزمون روی کارت شرکت در آزمون درج می گردد و هنگام پرینت کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. گفتنی است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون آنالیز خواهد شد.

دریافت دفترچه آزمون

علاقه مندان می توانند برای مطالعه موارد بیشتر دفترچه آزمون را از لینک زیر دانلود نمایند.

دفترچه آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی

***

اخبار استخدام را در بلاگ وبلاگ عصر نو بخوانید

منبع: بلاگ دیوار

به "آزمون استخدامی تامین اجتماعی ، جزئیات نام نویسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون استخدامی تامین اجتماعی ، جزئیات نام نویسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید