لزوم طراحی مدلی برای ترغیب اعضای هیئت علمی به انجام تحقیقات با منابع مالی خارج از دانشگاه

به گزارش وبلاگ عصر نو، در نشست ساماندهی فرآیند های اجرایی انتها نامه ها دانشگاه های علوم پزشکی موظف شدند تا مدلی را طراحی کنند که اعضای هیات علمی ترغیب به استفاده از منابع مالی خارج از دانشگاه ها شوند.

لزوم طراحی مدلی برای ترغیب اعضای هیئت علمی به انجام تحقیقات با منابع مالی خارج از دانشگاه

به گزارش گروه دانشگاه دانشگاه وبلاگ عصر نو به نقل از دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، نشست مشترک فی ما بین معاونین آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت متبوع با حضور معاونین آموزشی و تحقیقات و فناوری ده کلان منطقه آمایشی با موضوع ساماندهی فرآیندهای اجرایی سرانجام نامه ها برگزار شد، بدینوسیله مصوبات نشست مذکور به شرح زیر جهت اجرا ابلاغ می شود.

با توجه به ماهیت آموزشی و تحقیقاتی سرانجام نامه ها فرآیند تصویب آن ها شامل: طرح در گروه آموزشی، دفاع از پروپوزال و تصویب در شورای تحصیلات تکمیلی انجام و در صورت تشخیص استاد راهنما مبنی بر عدم کفایت منابع مالی، پروپوزال دانشجویی عیناً به پروپوزال پژوهشی تبدیل و فرایند تصویب سایر طرح های پژوهشی را طی کند.

در صورت تبدیل پروپوزال دانشجویی به پروپوزال تحقیقاتی، عیناً سهم معاونت آموزشی در تأمین منابع در جدول هزینه های طرح درج شود.

محل تأمین منابع سرانجام نامه های دانشجویی از محل اعتبارات آموزشی و 3-1 درصد درآمد اختصاصی مصوب هیات امناء دانشگاه های علوم پزشکی است. نحوه تأمین و سهم معاونت های آموزشی و پژوهشی در صورت پژوهشی شدن طرح بر اساس مصوبات شورای دانشگاه /دانشکده های علوم پزشکی است.

تبصره: جزء 4 و 5 شیوه نامه هزینه کرد 3-1 درصد درآمد اختصاصی سهم آموزش توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع اصلاح خواهد شد.

- پرداخت حق التدریس و حق التحقیق بر اساس قوانین و مقررات اعضای هیات علمی دانشگاه ها خواهد بود.

در سرانجام تاکید می شود که دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی:

الف- مدلی را طراحی نمایند که اعضای هیات علمی ترغیب به استفاده از منابع مالی خارج از دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی گردند و تصویب اینگونه طرح ها در اولویت قرار گیرد.

ب- اجرایی شدن موضوع نامه شماره 4059/500/د مورخ 27 آبان ماه 99 در مورد تنوع بخشی به مدل های انجام سرانجام نامه ها به طور جدی پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لزوم طراحی مدلی برای ترغیب اعضای هیئت علمی به انجام تحقیقات با منابع مالی خارج از دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم طراحی مدلی برای ترغیب اعضای هیئت علمی به انجام تحقیقات با منابع مالی خارج از دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید