گره چهارمین سهمیه آسیا؛ تکلیف جام حذفی چه می گردد؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، علاوه بر لیگ نوزدهم، برگزاری ادامه مسابقات جام حذفی نیز در هاله ای از ابهام واقع شده است و انتخاب چهارمین سهمیه آسیایی فوتبال ایران که از دل این جام بیرون می آید تبدیل به گره ای جدید شده است؛ 5 تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور و نفت مسجدسلیمان داعیه دار قهرمانی در جام حذفی هستند.

گره چهارمین سهمیه آسیا؛ تکلیف جام حذفی چه می گردد؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، شاید تنها تیمی که به جز پرسپولیس دلش بخواهد مسابقات فوتبال ایران ادامه پیدا کند نفت مسجدسلیمان است. تیمی که توانسته با مهدی تارتار به نیمه نهایی جام حذفی برسد و به هر حال شانس این را دارد که با قهرمانی در جام شگفتی ها، سهمیه چهارم ایران در لیگ قهرمانان آسیایی فصل بعد را بگیرد. کاری که خوزستانی ها با حذف تیم هایی چون گل گهر سیرجان، شهرخودرو و شاهین بوشهر کردند و این فرصت را داشتند تا با انجام 2 بازی دیگر آسیایی شوند.

برنامه فشرده لیگ نوزدهم و حضور تیم های مدعی چون پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو در آسیا و هم چنین انتخابی المپیک (بازی های تیم ملی امید) باعث شد تا بازی های جام حذفی بی برنامه و متفاوت از آن چه در ابتدای فصل برنامه ریزی شده بود، پیش برود. جامی که هنوز یک بازی از مرحله یک چهارم نهایی آن باقی مانده است و تنها 3 تیم از 4 تیم برتر آن تعیین شده اند. حضور 3 بازیکن از استقلال و سپاهان در اردوی تیم ملی بزرگسال باعث شد تا ملاقات یک چهارم نهایی 2 تیم به تعویق بیفتد و با افزایش شیوع ویروس کرونا، تعیین نگردد چه زمانی قرار است این ملاقات برگزار گردد.

به غیر از این ملاقات، پرسپولیس با شکست شهرداری ماهشهر، تراکتور با برد برابر مس کرمان و نفت مسجدسلیمان با غلبه بر شاهین شهرداری بوشهر به نیمه نهایی رسیدند و منتظر قرعه کشی این مرحله هستند. طبق قوانین، سهمیه چهارم آسیایی فوتبال ایران نصیب قهرمان جام حذفی می گردد و حالا با ناتعیین بودن تکلیف ادامه برگزاری بازی ها، این سهمیه نیز تبدیل به جدیدترین گره فوتبال ایران شده است. سهمیه ای که حالا به جز استقلال، تراکتور و سپاهان، نفت مسجدسلیمان نیز داعی آن است و علاقه زیادی به برگزار شدن مسابقات فوتبال ایران و به خصوص جام حذفی دارد.

در جدول لیگ برتر، پرسپولیس با اختلافی 10 امتیازی نسبت به تیم دوم در صدر قرار گرفته است و کار سختی برای دریافت سهمیه آسیا ندارد. 4 تیم تراکتور، سپاهان، استقلال و شهرخودرو نیز برای 2 سهمیه دیگر می جنگند تا بتوانند از طربق لیگ برتر آسیایی شوند. در این بین شانس شهرخودرو نسبت به 3 تیم دیگر کم تر است زیرا سپاهان، استقلال و تراکتور به همراه نفت مسجدسلیمان در جام حذفی نیز حضور دارند و شانسی 2 برابر نسبت به نماینده مشهد برای رسیدن به سهمیه آسیا دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گره چهارمین سهمیه آسیا؛ تکلیف جام حذفی چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گره چهارمین سهمیه آسیا؛ تکلیف جام حذفی چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید