غربالگری بینایی بیش از 48 هزار کودک در کردستان

به گزارش وبلاگ عصر نو، خبرنگاران/کردستان معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی کردستان گفت: با هدف پیشگیری از تنبلی چشم غربالگری بینایی 48 هزار و 500 کودک در استان صورت گرفته است.

غربالگری بینایی بیش از 48 هزار کودک در کردستان

ناصر کریمیان در جمع وبلاگ عصر نو از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در کردستان اطلاع داد و اظهار کرد: در حال حاضر 40 پایگاه غربالگری بینایی در استان کردستان فعالیت دارند که از این تعداد 10 پایگاه با دستگاه غربالگری و 30 پایگاه با چارت E کار غربال را انجام می دهند.

کریمیان اضافه کرد: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی با هدف ارتقا سلامت بینایی بچه ها در پایگاه های دائمی برای بچه ها 3-6 سال در استان کردستان اجرا می گردد.

وی تعداد تعداد بچه ها 3 تا 6 سال استان کردستان را نزدیک به 100 هزار نفر برشمرد و گفت: از این تعداد تا به امروز 48 هزار و 500 نفر در استان غربال شده اند.

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی کردستان برترین زمان برای تشخیص و درمان تنبلی چشم را زیر 5 سال مطرح کرد و اضافه کرد: در صورتیکه مشکل دید کودک قبل از 5 سالگی تشخیص داده گردد، حتی اگر چشم کودک دچار تنبلی شده باشد، با درمان به موقع، بینایی کامل به دست خواهد آمد.

طرح غربالگری بینایی برای بچه ها 3 تا 6 سال از خرداد سال جاری آغاز شده و تا سرانجام سال نیز ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "غربالگری بینایی بیش از 48 هزار کودک در کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غربالگری بینایی بیش از 48 هزار کودک در کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید