شهردار تهران: زباله های تهران از دسترس کوله کتفی ها خارج می شوند

به گزارش وبلاگ عصر نو، شهردار تهران با اشاره به اینکه در شیوه تازه نظافت شهر تهران زباله ها از دسترس کوله کتفی ها خارج می شوند از قرارگیری پوشش برای مخازن زباله مرکز در آینده اطلاع داد.

شهردار تهران: زباله های تهران از دسترس کوله کتفی ها خارج می شوند

علیرضا زاکانی در تبادل نظر با ایسنا، در تشریح شیوه نو رفت و روب در تهران که در حال آنالیز است، گفت: به جمع بندی اولیه ای رسیدیم؛ بسیاری از مخازن زباله در تهران امکان انتقال به زیرزمین را ندارند و دلیل این امر به واسطه شرایط شهرسازی شهر تهران است؛ در حقیقت امکان و اقتضائاتی در تهران وجود دارد که انجام چنین کاری امکان پذیر نیست.

وی اضافه نمود: لذا برای تهران کار ترکیبی را در حال اجرا داریم که عمده کار که در آینده دنبال و رونمایی می گردد این است که بتوانیم پوششی برای مخازن زباله داشته باشیم.

شهردار تهران ادامه داد: با این روش امکانی را ایجاد می کنیم که شهر از زشتی که درحال حاضر دارد رها گردد؛ امروز این موضوع صورت قشنگی ندارد و باید از این طریق اصلاح گردد. از سوی دیگر بتوانیم پسماند را سامان دهیم که هرکسی نتواند آن را از مخازن بردارد و بریزد کف خیابان و شروع کند به تفکیک؛ به این ترتیب این مسئله ساماندهی می گردد و کوله کتفی ها نیز به صورت کلی جمع خواهند شد.

وی تاکید نمود: با این تدابیر نظم و نسخی در این حوزه ایجاد می گردد و در کنار زیبایی شهر شرایط خاصی پیدا خواهد شد که برای آن هم پروژه خاصی طراحی شده است که در بین مجموعه های داخل شهرداری قرارداد های آن بسته خواهد شد و این کار شروع می گردد و ظرف حدود 5 ماه می توانیم این اتفاق مهم را برای تهران رقم بزنیم.

زاکانی تاکید نمود: با انجام این طرح زباله ها دیگر در دسترس نخواهند بود و در مخازن هم امکان دسترسی به آن ها گرفته می گردد.

منبع: فرارو

به "شهردار تهران: زباله های تهران از دسترس کوله کتفی ها خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران: زباله های تهران از دسترس کوله کتفی ها خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید