دریاچه خضر نبی یکی از جاذبه های طبیعی استان مازندران به شمار می رود

به گزارش وبلاگ عصر نو، جاذبه ها/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، دریاچه خضر نبی یکی از جاذبه های طبیعی استان مازندران به شمار می رود.

دریاچه خضر نبی یکی از جاذبه های طبیعی استان مازندران به شمار می رود

در ارتفاع حدود دو هزار متری از سطح دریای خزر، دریاچه ای به نام خضر نبی واقع شد. وسعت این دریاچه کمتر از نیم هکتار، عمق آن حدود 5 متر و آب آن شیرین است. از آنجایی که این دریاچه از عوامل تخریب انسانی دور مانده و در محدوده حفاظت شده البرز مرکزی قرار گرفته، مامن انواع پرندگان و انواع جانوران وحشی این ناحیه شده که معمولا برای غذایابی و خوردن آب به سوی این دریاچه می آیند. به لحاظ ویژگی های فوق الذکر و فضای بسیار طبیعی، چشم اندازهای زیبا، دلنواز و فرح بخشی دارد که هر بیننده ای را شیفته خود میسازد. علاقمندان و گردشگران می توانند با عبور از مسیرهای پر پیج و خم صخره های سنگلاخی، این بهشت گمشده را به دیدن بنشینند.

این دریاچه آرمیده در ارتفاعات بخش زیبای کجور با نام هایی چون خضر نبی، خضر رود کنار و خزررود معروف بوده و از روزگاران گذشته تا به امروز در بین اهالی دارای تقدس مذهبی نیز است، چرا که بعضی از روستاییان و ریش سفیدان منطقه بر این باورند که روزی این دریاچه محل عبور حضرت خضر پیامبر بوده از این رو، آن را دریاچه خضر نبی نام نهاده اند. این دریاچه از نوع روان بوده و آب آن پس از ورود به رودخانه ویسر به وسیله رود خیرود و پس از عبور از کنار نوشهر به دریای خزر می ریزد.

منبع: همگردی

به "دریاچه خضر نبی یکی از جاذبه های طبیعی استان مازندران به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه خضر نبی یکی از جاذبه های طبیعی استان مازندران به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید