این برنامه موبایل می تواند سکته مغزی کاربران را بدون احتیاج به پزشک تشخیص دهد

به گزارش وبلاگ عصر نو، یک اپلیکیشن تازه ممکن است به زودی بدون یاری پزشک قادر به تشخیص علائم سکته مغزی کاربران خود باشد. این اپلیکیشن که FAST.AI نام دارد، هنوز در حال توسعه است و در دسترس عموم قرار نگرفته، اما تحقیقات اولیه نشان می دهد که می تواند با موفقیت عدم تقارن صورت و ضعف بازو، دو علامت رایج سکته را تشخیص دهد.

این برنامه موبایل می تواند سکته مغزی کاربران را بدون احتیاج به پزشک تشخیص دهد

اپلیکیشن FAST.AI هنوز به صورت عمومی منتشر نشده، اما دانشمندان اثربخشی آن را آزمایش نموده اند که نتایج امیدوارنماینده ای را به همراه داشته است.

یک اپلیکیشن نو ممکن است به زودی بدون یاری پزشک قادر به تشخیص علائم سکته مغزی کاربران خود باشد. این اپلیکیشن که FAST.AI نام دارد، هنوز در حال توسعه است و در دسترس عموم قرار نگرفته، اما تحقیقات اولیه نشان می دهد که می تواند با موفقیت عدم تقارن صورت و ضعف بازو، دو علامت رایج سکته را تشخیص دهد.

FAST.AI برای تشخیص این موارد از هوش مصنوعی با یاری دوربین و سنسورهای خود استفاده می نماید. دانشمندان با انجام یک مطالعه در چهار مرکز بزرگ سکته مغزی بلغارستان روی بیش از 270 بیمار که قبلاً به وسیله پزشکان تشخیص داده شده بود که از سکته مغزی رنج می برند، اثربخشی این اپلیکیشن را آزمایش نموده اند.

آزمایش نحوه عملکرد برنامه تشخیص سکته مغزی

براساس چکیده این مطالعه، این برنامه می تواند در 97 درصد مواقع عدم تقارن صورت و در 72 درصد مواقع ضعف بازو را به درستی تشخیص دهد. این برنامه بعلاوه برای تشخیص گفتار نامفهوم طراحی شده است، اما دقت این ویژگی در مطالعه مورد آزمایش قرار نگرفته است.

قربانیان سکته مغزی اگر در عرض سه ساعت پس از سکته تحت درمان قرار بگیرند، شرایط بهتری خواهند داشت. طبق گفته CDC، در آن بازه زمانی، آن ها می توانند داروهایی دریافت نمایند که می تواند لخته ها را از بین ببرد و باعث از دست دادن اکسیژن در قسمت هایی از مغز آن ها گردد که باعث می گردد احتمال بهبود کامل بیشتر گردد.

وجود یک اپلیکیشن مانند FAST.AI به طور بالقوه می تواند زمان بین سکته مغزی و درمان بیمار را کاهش دهد و حتی جان یک انسان را نجات دهد.

در طول چند سال گذشته پیشرفت های زیادی در زمینه یاری به بیماران سکته مغزی اجرا شده است. به عنوان مثال، محققان MIT اوایل امسال ربات جراحی نوی را طراحی نموده بودند که که به پزشکان اجازه می دهد از راه دور به درمان بیمار پرداخته و لخته خون را از رگ های خونی مغز بردارند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "این برنامه موبایل می تواند سکته مغزی کاربران را بدون احتیاج به پزشک تشخیص دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این برنامه موبایل می تواند سکته مغزی کاربران را بدون احتیاج به پزشک تشخیص دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید