آتش سوزی انبار عطر و ادکلن در بازار تهران ، نجات 10 نفر از میان دود و آتش

به گزارش وبلاگ عصر نو، خنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریق در انبار نگهداری از مواد اولیه فراوری عطر و ادکلن در محدوده بازار تهران اطلاع داد.

آتش سوزی انبار عطر و ادکلن در بازار تهران ، نجات 10 نفر از میان دود و آتش

سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در محل نگهداری مواد اولیه فراوری عطر و ادکلن در ساعت 11:52 ظهر امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه را به همراه تجهیزات مورد احتیاج به محل حادثه واقع در خیابان ناصرخسرو، ابتدای خیابان صوراسرافیل اعزام کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه گفت: با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حریق در یک ساختمان دوطبقه قدیمی اتفاق افتاده و کانون فضایی به مساحت حدود 50 مترمربع در پشت بام این ساختمان بود.

ملکی با بیان اینکه این فضا به محلی برای فروش و نگهداری عطر و ادکلن تبدیل شده بود، گفت: به همین خاطر نیز مواد قابل اشتعال و حتی انفجار در این منطقه وجود داشت و همین موضوع علاوه بر اینکه عملیات اطفای حریق را با دشواری هایی روبه رو نموده بود، سبب افزایش سرعت توسعه آتش نیز شده بود.

وی ادامه داد: با این وجود آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را به طور همزمان شروع نموده و یک گروه از آنان از طریق نردبان هیدرولیکی 10 نفر از افراد محبوس در میان دود و آتش را نجات داده و به پایین منتقل کردند. همزمان گروه دیگر نیز از چند جهت عملیات اطفای حریق را شروع نموده و دقایقی بعد با جلوگیری از توسعه آن نسبت به خاموش کردن کامل حریق اقدام کردند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در جریان این حادثه یک نفر از ناحیه پا دچار مصدومیت شد که برای انتقال به مراکز درمانی در اختیار عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه نهاده شد.

ملکی با بیان اینکه دلیل این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آنالیز و اعلام خواهد شد، گفت: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل به ماموریت خود انتها داده و به ایستگاه های خود بازگشتند.

منبع: فرارو

به "آتش سوزی انبار عطر و ادکلن در بازار تهران ، نجات 10 نفر از میان دود و آتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی انبار عطر و ادکلن در بازار تهران ، نجات 10 نفر از میان دود و آتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید