کارگردان دوقلوها درگذشت

به گزارش وبلاگ عصر نو، ایوان رایتمن کارگردان و تهیه کننده تعدادی از محبوب ترین فیلم های کمدی هالیوودی بود.

کارگردان دوقلوها درگذشت

به گزارش مهر به نقل از ددلاین، ایوان رایتمن کارگردان فیلم های شکارچیان روح و دوقلوها در 75 سالگی از جهان رفت.

خانواده او در بیانیه ای گفت که این کارگردان شناخته شده در خواب درگذشته و گفت: از این راضی هستیم که کار او به عنوان یک فیلمساز توانست به تعداد بی شماری در سراسر جهان خنده و شادی بدهد.

رایتمن روز بیست وهفتم اکتبر 1946 در چکسلواکی به جهان آمد، اما از چهار سالگی تورنتو خانه او شد.

موفقیت بزرگ او در سال 1978 با تهیه کردن فیلم خانه حیوانات از راه رسید و پس از آن توانست میت بالز را یک سال بعد کارگردانی کند. این باعث شد او وارد جهانی سینمای کمدی گردد و در فیلم هایی مانند پلیس مهدکودک، دِیو و هرج ومرج فضایی نقش های تهیه کنندگی و کارگردانی داشته باشد.

اما بزرگ ترین موفقیت او کارگردانی فیلم کلاسیک شکارچیان روح سال 1984 با نقش آفرینی دن آکروید، هارولد رامیس، بیل موری و سیگورنی ویور بود. این فیلم توانست پس از پلیس بورلی هیلز در آن سال جایگاه پرفروش ترین فیلم سال را از آن خود کند.

شکارچیان روح بعلاوه توانست در دو بخش برترین آهنگ اوریجینال و برترین جلوه های بصری نامزد دریافت جایزه اسکار گردد. قسمت دوم این فیلم پنج سال بعد بیرون آمد که رایتمن کارگردان و تهیه کننده آن هم بود.

سه دهه طول کشید تا قسمت سوم این مجموعه بیرون بیاید. شکارچیان روح: زندگی بعد از مرگ سال 2021 با تهیه کنندگی رایتمن و کارگردانی پسرش جیسون رایتمن بیرون آمد.

رایتمن بعلاوه سال گذشته دوباره سری به هرج ومرج فضایی زد و قسمت نو آن را با حضور لبران جیمز، دان چیدل و زندایا کارگردانی کرد.

در سپتامبر معین شده بود رایتمن قرار است کارگردان و تهیه کننده دنباله ای برای فیلم دوقلوها با نقش آفرینی آرنولد شوارتزنگر و دنی دویتو باشد. قرار بود در فیلم نو تریسی مورگان هم به آن ها ملحق گردد و نام پروژه سه قلوها باشد.

منبع: فرارو

به "کارگردان دوقلوها درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان دوقلوها درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید