چگونه بعد از قهر با همسر خود آشتی کنیم؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، اگر به تازگی با همسرتان دعوا نموده اید و مقصر هستید و می خواهید که این موضوع را از دل همسرتان در بیاورید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

چگونه بعد از قهر با همسر خود آشتی کنیم؟

در زندگی زناشویی ممکن است دعوا و مشاجره وجود داشته باشد؛ اما بعد از هر دعوا بهتر است روش آشتی کردن را بلد باشید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های آشتی با همسر می پردازیم.

روش های آشتی با همسر

اگر افراد روش های آشتی کردن را بدانند زندگی آن ها با مشکل روبه رو نمی گردد.

برای دلجویی پیشقدم شوید

بهتر است برای اینکه اثرات دعوا را کم کنید برای دلجویی خودتان پیشقدم شوید. دلجویی نکردن به مرورزمان باعث می گردد که علاقه شما نسبت به همسرتان کم رنگ گردد.

پذیرفتن اشتباهات از روش های آشتی با همسر

اگر شما در این دعوا مقصر هستید ابتدا گناه خود را قبول کنید. به این نکته توجه کنید که برای جبران خطای خود به دروغ متوسل نشوید. اگر شخصی احساس کند که با او صادق نیستید دعوای بیشتری با شما می نماید. پس یکدل و روراست باشید.

ریشه مشاجرات را پیدا کنید

بهتر است ریشه مسائل و مشاجرات خود را پیدا کنید. در بسیاری از موارد زن و شوهر سعی دارند که بر روی مسائل خود سرپوش بگذارند و ریشه آن ها را پیدا نکرده و مسائل را حل نشده بگذارند. بهتر است احساسات خود را با همسر خود در میان بگذارید. به احساسات همسرتان اهمیت داده و یکدیگر را درک کنید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چرا برخی زنان متاهل با پسران مجرد دوست می شوند؟ سر بزنید.

به همسرتان بگویید که دشمن او نیستید

درصورتی که با همسرتان به آرامی صحبت می کنید؛ اما او یک دفعه عصبانی می گردد به سمت او رفته و دستش را به آرامی بگیرید و به او محبت کنید.

مسائل خود را به زبان آوردن از روش های آشتی با همسر

سخت ترین مرحله بعد از دعوای زوجین عذرخواهی کردن است. از بیان کردن این کلمه نترسید؛ چراکه همه افراد نمی توانند این کلمه را به زبان بیاورند. این را هم بدانید که هیچ کس بعد از گفتن این کلمه غش نکرده است.

برای مدت کوتاهی به جای خلوتی بروید

در هنگام دعوا به علت بالارفتن فشارخون و تپش قلب ممکن است چیزهایی را بیان کنید که کاملاً بی منظور بوده و برای طرف مقابل شما بسیار ناراحت کننده باشد. بهتر است در این هنگام برای مدت کوتاهی به جایی آرام و خلوت بروید و بر افکار خود مسلط شوید.

اقرار به دوست داشتن از روش های آشتی با همسر

در زمانی که می خواهید با همسر خود آشتی کنید به او بگویید که او را دوست دارید تا مطمئن باشد که در این شرایط احساس شما نسبت به او تغییر نمی نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا برخی افراد لجباز هستند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چگونه بعد از قهر با همسر خود آشتی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بعد از قهر با همسر خود آشتی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید