رسم زندگی با مشق احسان

به گزارش وبلاگ عصر نو، تمام اقلام تهیه شده در این پوشش قرار است ایرانی باشند و این امر می تواند باعث اشتغالزایی برای جوانان ایرانی هم باشد.

رسم زندگی با مشق احسان

گروه فرهنگ و هنر وبلاگ عصر نو: احسان و داشتن دست خیر و دست گیری از نیازمندان با گوشت و پوست ما ایرانی ها گره خورده و در آموزه های عرفی و شرعی ما بر دست گیری از نیازمندان تاکید زیادی شده است. اگر بخواهیم به ریشه این احسان ها در حوزه مالی و گره گشایی برگردیم باید اذعان کنیم که نوع دوستی همزاد انسان است. کارنامه ایرانیان نیز در این زمینه پربار است و مصادیق و نمود واقعی این گفته ها، کمک های مومنانه ای است که برای تامین نیازهای روز و معیشتی مردم آسیب دیده از ویروس کرونا به خوبی جای پای خود را در میان مردم باز کرده است. این احسان ها وقتی شورانگیز و بامعناست که مخاطب آنها بچه ها باشند و بچه ها به اقتضای شرایط سنی اگر در احسان دریافتی احساس حقارت و کمک از روی دلسوزی نکنند و عزت آنها و خانواده هایشان رعایت شود، در دل نشاط وصف ناپذیری از هدیه بی چشم داشت از خود نشان می دهند.

در آستانه آغاز سال تحصیلی، بچه ها سراسر شوق هستند و این شوق ممکن است فقط تحت نگرانی نداشتن اولیه ترین لوازم مورد نیاز مدرسه رنگ ببازد و بخشکد. در این روزهای کرونایی مردم با پیوستن به سومین پویش ملی مشق احسان آستین همت بالا زدند تا بچه ها را از شوق تعلیم و تربیت محروم نکنند و پدران را با عزت و احترام برای عبور از این شرایط سخت کرونایی که با تحریم های غیرانسانی گره خورده است، همراهی کنند.

طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مدارس از 15 شهریور به شکل رسمی باز خواهند شد. یک ماه زودتر از بازگشایی مدارس، سومین پویش ملی مشق احسان با هدف جذب مشارکت های مردمی و توزیع نوشت افزار ایرانی در مناطق کم برخوردار کشور، به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آغاز شده است. می توان به زبان ساده گفت که جذب مشارکت های خرد برای انجام کارهای بزرگ یکی از هدف های غایی پویش ملی مشق احسان است.

ارزش هرکدام از این بسته ها 150 هزار تومان برآورد شده و اعتبار کل محموله 150 میلیارد تومان خواهد بود. تمام اقلام این کیف و نوشت افزارها کاملا ایرانی هستند و برای تامین این اقلام 100 کارگاه کوچک تعطیل شده، احیا شدند و 30 کارگاه جدید نیز راه اندازی و 2000 شغل جدید ایجاد شد. محمد مخبر در خصوص نحوه توزیع این بسته ها هم اینگونه توضیح داد که 5000 گروه جهادی و مردمی همکار ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سراسر کشور این بسته ها را در مناطق کم برخوردار به صورت رایگان توزیع خواهند کرد. آن گونه که در پوستر این پویش هم تاکید شده نقش گروه های جهادی و نیروی مردمی در راه اندازی و بسته بندی اقلام نوشت افزار و شناسایی و توزیع در مناطق محروم پررنگ است و می توان گفت که اجرای مراحل مختلف پویش ملی مشق احسان بر روی دوش گروه های جهادی و نیروهای مردمی می چرخد و گروه های جهادی و نیروهای مردمی محور اصلی اجرایی این پویش ملی و سراسری هستند.

فعالیت پویش ملی مشق احسان در سه گام تعریف شده است؛ گام اول دعوت به مشارکت تمامی افراد و نهادها و جمع آوری کمک های مردمی، گام دوم تامین لوازم ا لتحریر ایرانی از تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی و گام سوم، توزیع بسته های کیف و نوشت افزار به دست گروه های جهادی در بین نیازمندان. بر اساس اعلام بنیاد احسان بسته ها برای دو مقطع تحصیلی و بر اساس نیاز دانش آموزان در مقاطع مختلف تهیه شده است.

تمام اقلام تهیه شده در این پوشش قرار است ایرانی باشند و این امر می تواند باعث اشتغالزایی برای جوانان ایرانی هم باشد. درست است که پویش مشق احسان؛ پویش مردمی اهدای نوشت افزار به دانش آموزان مناطق کم برخوردار، اما نهادهای رسمی هم نباید از کمک به این پویش غفلت کنند.

درک اهمیت راه اندازی چنین پویش هایی از آن جهت حائز اهمیت است که بدانیم امسال با افزایش بی سابقه قیمت نوشت افزار در کشور و تشدید این افزایش قیمت ها با آمدن کرونا و کاهش درآمدهای خانوارها و افزایش مصرف نوشت افزارها توسط بچه ها برای پر کردن اوغات فراقت در این روزهای قرنطینه اجباری، کمک به خانواده های نیازمند جهت تامین اولیه های تحصیلی دانش آموزان را بیش از پیش ضروری کرده است. قدم گذاشتن در این راه جدید هم باعث گره گشایی از زندگی نیازمندان است و هم سبب می شود چرخ اشتغال بچرخد و جوان ایرانی و محصول ایرانی هم عزت و احترام ببیند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رسم زندگی با مشق احسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسم زندگی با مشق احسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید