وزیر اسکاتلند ترامپ را یک نژادپرست خواند

به گزارش وبلاگ عصر نو، وزیر اول اسکاتلند رفتار ترامپ با اعتراضات علیه خشونت و وحشی گری پلیس آمریکا را محکوم کرد و گفت: نتیجه گیری سخت نیست، رئیس جمهوری آمریکا یک نژادپرست است.

وزیر اسکاتلند ترامپ را یک نژادپرست خواند

به نقل از پایگاه خبری هیل، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند گفت: من فکر می کنم گاهی اوقات نتیجه گیری سخت نیست و آنچه همواره در پاسخ به سوالاتی از این قبیل می گویم این است که نمی توانم ببینم درون سر ترامپ چه می گذرد. سوالاتی مشابه درباره بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم از من می پرسند.

وی ادامه داد: تمایلی برای مقابله با این مساله وجود ندارد. نمی دانم چه چیزی در سر ترامپ می گذرد. شاید چیز خوبی باشد اما زبانی که شما استفاده می کنید و مسائل مربوط به خودتان را مطرح می کنید را می دانم و اگر شما نمی خواهید به نژادپرستی متهم شوید، نباید از زبان نژادپرستی بهره ببرید.

وزیر اول اسکاتلند همچنین گفت: ترامپ نباید آنهایی را که علیه نژادپرستی اعتراض می نمایند با آن دسته از افرادی مقایسه کند که با هدف اجرای ارزش ها و رویکردهای نژادپرستی به خیابان ها می آیند. در حال حاضر من اینطور فکر می کنم، چه برای آمریکا چه برای سایر کشورها، شما به یک رهبر احتیاج دارید - اگرچه مشکل است و اینکه هیچیک از ما در چنین شرایطی کامل نیست- که مردم را متحد کند، اختلافات را التیام بخشد، به مسائل مهم اشاره کند و به دنبال قطبی سازی، تحریک بیشتر و سوق دادن مردم به دو جبهه متفاوت نباشد.

وی افزود: نمی دانم که آیا ترامپ می تواند چنین رهبری باشد یا نه اما اگر زمان برای اثبات چنین قابلیتی برایش فرارسیده باشد، به طور حتم الان وقتش است. ترامپ فقدان رهبری و شاید فقدان رهبری معنوی را از خود نشان داده و به همین خاطر است که باید به جای حمله به آنهایی که اعتراض می نمایند، علت اعتراضات را خطاب قرار دهد.

اظهارات استورجن پس از اعتراضات در اسکاتلند در همبستگی به اعتراضات سراسری در آمریکا علیه نژادپرستی و خشونت پلیس مطرح شده است.

استورجن همچنین به این مساله اشاره نمود که اسکاتلند به خودی خود در برابر نژادپرستی مصون نیست و گفت: هیچ زنی از اقلیت های قومی برای مجلس اسکاتلند انتخاب نشده است. در این لحظه ما می خواهیم فشار را بر ترامپ قرار دهیم اما باید به خودمان و احتیاجهایمان هم برسیم. همه مسائل و مسائل عظیم دارند تا با آنها مقابله نمایند. من خواهان تمرکز رهبران بین الملل بر مشکل آمریکا هستم. بله بر روی آمریکا تمرکز کنید و به ترامپ و آمریکا فشار بیاورید اما فراموش هم نکنید که ما باید بر دولت های خودمان هم فشار بیاوریم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "وزیر اسکاتلند ترامپ را یک نژادپرست خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اسکاتلند ترامپ را یک نژادپرست خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید