مخبر: 6 راستا برای فراوری واکسن کرونا در ایران دنبال می گردد ، ماهانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ عصر نو، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: علاوه بر این واکسن، 6 راستا دیگر را برای فراوری واکسن کرونا دنبال می کنیم و این آمادگی را داریم که تا دو هفته آینده ماهانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا فراوری کنیم.

مخبر: 6 راستا برای فراوری واکسن کرونا در ایران دنبال می گردد ، ماهانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا

به گزارش خبرنگار اجتماعی وبلاگ عصر نو، فاز مطالعه انسانی واکسن کرونا فراوری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز (سه شنبه) با تزریق اولین واکسن به دختر رئیس این ستاد در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: علاوه بر این واکسن که امروز وارد فاز مطالعه بالینی انسانی شد، 6 راستا دیگر را برای فراوری واکسن دنبال می کنیم و این آمادگی را داریم که از دو یا سه هفته آینده ماهانه 1.5 میلیون دوز از واکسن کرونا را در ایران فراوری کنیم.

وی ادامه داد: تجهیزات لازم برای فراوری واکسن کرونا در ایران وارد کشور شده است و با حمایت وزارت بهداشت و دانشمندان با غیرت و شجاع کشور می توانیم به مرز فراوری 12 میلیون واکسن کرونا در آینده نزدیک دست پیدا کنیم.

مخبر گفت: فراوری واکسن کرونا در ایران محصول یک کارگروهی و همکاری نزدیک وزارت بهداشت، معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشمندان شجاع کشور با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و یک کار بی نظیر است که در تاریخ کشور ماندگار می گردد.

مخبر اضافه کرد: اگر یک چنین همکاری گروهی نبود هرگز به چنین دستاورد بزرگی نمی رسیدیم. البته ستاد اجرایی فرمام امام (ره) از روز های نخست آغاز شیوع کرونا در ایران در کنار وزارت بهداشت بوده است. اولین جلسه همکاری را شب انتخابات مجلس داشتیم و من به آقای نمکی اعلام کردم که هر کمکی ضروری است ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خدمت وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: در روز های اول شیوع این بیماری مسائل زیادی داشتیم و حتی تامین وسایل ضدعفونی یا ونتیلاتور در کشور مشکل بود، اما امروز نه تنها این مسائل را نداریم بلکه در این مدت توانستیم هر دارویی که کمترین احتمال را در بهبود بیماری کووید19 داشته در مدت دو تا سه هفته در کشور به فراوری برسانیم و نگذاشتیم کشور دچار مشکل گردد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: اکنون نیز با همت و کوشش 24 ساعته دانشمندان ایرانی و حمایت و دلگرمی خانم دکتر محرز توانستیم اولین واکسن کرونا را در ایران فراوری کنیم و با تمام توان برای توسعه این راستا گام بر می داریم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در مراسم آغاز فاز مطالعه انسانی واکسن کرونا فراوری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: امروز روز بسیار مهمی برای ملت ایران است و بعد از ماه ها کوشش توانستیم واکسن کووید19 را بعد از طی فاز مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی به مرحله تست انسانی برسانیم.

وی ادامه داد: این راستای است که به آن باور داریم و اگر باور نداشتیم تست این آزمایش بر روی دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انجام نمی شد و اگر عارضه ای داشته باشد اول از همه خودمان با جان و دل خریدار آن هستیم. این اقدام بزرگی است که مایه غرور ملی ایرانیان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مخبر: 6 راستا برای فراوری واکسن کرونا در ایران دنبال می گردد ، ماهانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخبر: 6 راستا برای فراوری واکسن کرونا در ایران دنبال می گردد ، ماهانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید