بحران سرخابی ها در اخذ مجوز حرفه ای، کالدرون بلای جان پرسپولیس می گردد؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس در اخذ مجوز حرفه ای جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا ناکام ماندند و اگر نتوانند موانع موجود را رفع نمایند، از حضور در این رقابت ها به طور قطع محروم خواهند شد.

بحران سرخابی ها در اخذ مجوز حرفه ای، کالدرون بلای جان پرسپولیس می گردد؟

به گزارش وبلاگ عصر نو، این روزها بحث مجوز حرفه ای سازی 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا، به یکی از چالش های این دو باشگاه تبدیل شده است. طبق گفته مدیران و مسئولان حاضر در فدراسیون فوتبال، 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس و 11 باشگاه دیگر لیگ فزونی نتوانستند این مجوز را دریافت نمایند.

طبق شاخص های اخذ مجوز حرفه ای سازی، 4 شاخص حقوقی، اقتصادی، زیرساختی، نیروی انسانی باشگاه های فوتبال باید مورد آنالیز قرار بگیرد و 2 باشگاه های استقلال و پرسپولیس در ارائه مدارک خود در زمینه های حقوقی و اقتصادی نتوانستند عملکرد موفقی داشته باشند و درخواست های این 2 باشگاه رد شده است تا شرایط برای سرخابی ها سخت تر گردد و حضور آن ها در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

مشکل اصلی پرسپولیس برای اخذ مجوز حرفه سازی، پرونده این باشگاه در فیفا و شکایت کالدرون بابت مطالبات خود از سرخ پوشان است. AFC برای این فصل سخت گیری های شدیدی اعمال نموده است. در سال های گذشته اگر بر سر پرونده های فیفا توافقاتی صورت می گرفت، کنفدارسیون فوتبال آسیا راستا را برای اخذ مجوز حرفه ای سازی باز می کرد اما الان شرایط فرق نموده و پرسپولیس اگر نتواند مطالبات کالدرون را بپردازد، نمی تواند در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند.

استقلال هم مثل پرسپولیس چنین شرایطی دارد اما پرونده های خارجی این باشگاه هنوز حکم قطعی نگرفته و همچنان در دست آنالیز است و این کار را برای استقلال راحت تر می نماید. مشکل آبی ها در اخذ مجوز حرفه ای سازی، شفاف نبودن بعضی گزارش های حسابرسی باشگاه در ارائه مستندات و مدارک بوده و این اتفاق باعث شده است درخواست استقلالی ها برای اخذ مجوز حرفه سازی رد گردد اما طبق پیگیری های خبرنگار وبلاگ عصر نو، مدارک لازم باشگاه استقلال جهت برطرف نواقص اخذ شده و باید دید باشگاه استقلال در حوزه اقتصادی و حقوقی می تواند مسائل خود را حل نماید یا خیر.

سرخابی ها تا انتها این هفته فرصت دارند دفاعیات خود را برای برطرف نواقص خود در مدارک ارسال شده، ارائه نمایند و برای حذف نشدن از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باید در سریع ترین حالت ممکن به برطرف موانع موجود در مدارک خود بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بحران سرخابی ها در اخذ مجوز حرفه ای، کالدرون بلای جان پرسپولیس می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سرخابی ها در اخذ مجوز حرفه ای، کالدرون بلای جان پرسپولیس می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید